Minden eddiginél nagyobb luxus folyami hajó érkezik a Dunára

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Az új hajót az AmaWaterways az AmaMagna sikerére építve fejlesztette ki. A fedélzeten 196 utas utazik majd 98 kabinban és lakosztályban, így a tágas terek és a kényelmesebb fedélzeti élmény kerül a középpontba. A legtöbb lakosztály saját erkéllyel rendelkezik, méretük pedig a 33 négyzetmétertől egészen 66 négyzetméterig terjed.

A hajó névadója az AmaWaterways társalapítója, Rudi Schreiner, akit a folyami hajózás egyik úttörőjeként tartanak számon. A szakember szerint az AmaMagna megváltoztatta azt, amit az utazók egy folyami hajótól elvárnak, az AmaRudi pedig ezt a koncepciót emeli új szintre.

A fedélzeten négy étterem várja majd az utasokat, köztük a Journey's Restaurant és a The Chef's Table, de lesz szabadtéri grillező a napozófedélzeten és egy új borbár is, ahol több mint harmincféle, az ebédhez és vacsorához ingyenesen kínált bort lehet megkóstolni.

A wellnessrészleg masszázsszobákkal, fitneszteremmel, szépségápolási szolgáltatásokkal és vezetett mozgásprogramokkal egészül ki, a fedélzeten pedig egy pickleball-pálya is helyet kap. Az esti kikapcsolódást mozi, karaoke, biliárd és zenegép szolgálja.

Az AmaRudi első útjára 2027. április 11-én indul a németországi Vilshofenből a Dunán.

Mint ismert, a folyami hajóutak iránti érdeklődés továbbra is töretlen. A TUI adatai szerint 2025-ben már mintegy 1,5 millió utas választott európai folyami hajózást, ami nyolc százalékos növekedést jelentett egyetlen év alatt. Az AmaRudi ezt a lendületet lovagolja meg, és minden eddiginél magasabb szintre emeli a dunai luxushajózás élményét.

(Forrás: Euronews, fotók: AmaWaterways )

AmaWaterways | hajó | luxushajó | utazás | folyami hajó | duna

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom