Így lehet egy Renault Twingóból műalkotás

Ki gondolta volna, hogy már harmincéves mindannyiunk kedvenc városi autója, a Twingo? A születésnapra egy különleges koncepcióval készült a Renault.

Sabine Marcelis nemzetközileg elismert formatervezőt és kortárs művészt kérte fel a Renault, hogy a Twingo harmincadik születésnapjára gondolja újra az ikonikus kisautót. Sabine idén nyerte el az Elle Deco International Designer of the Year díját, ami a világ egyik legbefolyásosabb tervezőjévé tette. Lenyűgöző művészeti installációi lenyűgözték a nemzetközi közönséget, a dizájn és művészet szerelmeseit, az Art Basel és a neves múzeumok látogatóit.

A holland tervezőt letisztult, elegáns formájú munkáiról, a fénnyel való különleges viszonyáról, valamint az anyagok felhasználása terén a határokat feszegető technológiáiról ismerik.

A projekt a Twingo részletes megismerésével kezdődött, feltérképezve a legismertebb jellemzőit, mint a karosszéria egyterű felépítése, a jellegzetes fényszórója, valamint a variálható belső tere, ami hihetetlenül tágas és napfényes.

Színek, anyagok, fények

Sabine az átlátszóság játékával dobta fel a Twingót, amit a szín és az anyagok egymásra hatásának aprólékos kidolgozása követett. Az eredmény meglehetősen látványos lett, hiszen ez a Twingo semmi máshoz sem hasonlítható, amit eddig láttunk, mégis hű maradt a harminc éve bemutatott ikonikus modell lényegéhez.

 

„Fantasztikus lehetőséget és egy új terület megismerését jelentette számomra a Renault felkérése” – mondta a projektről Sabine Marcelis. –

„Korábban még soha nem terveztem autót, és most rögtön egy ilyen ikonikus és népszerű modellen dolgozhattam.”

„A projekt a méretét tekintve igazi kihívást jelentett számomra, egyben lehetőség volt valami igazán innovatív és emlékezetes alkotás létrehozására.”

Mivel a Renault már évekkel ezelőtt elkötelezte magát az elektromos autók irányába, a Twingo-koncepció is elektromos hajtást kapott, Sabine Marcelis innovatív megközelítése az anyagokhoz pedig teljesen új megvilágításba helyezte. Az emblematikus kisautó és a dizájner művészi víziójának találkozása egyben tökéletes születésnapi ajándéknak számít.

Twist, Swing, Tango

A kilencvenes évek elején a Renault újra feltalálta és népszerűvé tette a városi miniautó kategóriáját a Twingóval, aminek már a neve is jópofa: a Twist, a Swing és a Tango összevonásával keresztelték el. Az elődjeihez hasonlóan fiatal, legalábbis fiatalos vevőknek szánták, akik egy olcsó, praktikus és gazdaságosan üzemeltethető autót kerestek, ami még bájos is.

A dizájn telitalálat lett, a fényszórók alsó felébe tett irányjelzőkkel mintha mosolyogna ránk a Twingo, a hátul kidudorodó lámpákkal, a kétküllős kormánykerékkel, a színes kapcsolókkal és a tarka üléskárpitokkal nem sok vidámabb autó volt nála. Az egyszerűségre törekvést mutatja az egykaros ablaktörlő, a rejtett kilincsek és a fényezetlen műanyag lökhárítók.

A tervezésénél az Espace-szal népszerűvé vált egyterű koncepciót alkalmazták,

a kerekek a karosszéria négy sarkába kerültek, amivel bámulatosan tágas lehetett a Twingo, akár négy felnőtt is elfért benne. A sínen eltolható ülésekkel növelni lehetett a csomagtér méretét, az ülésekből pedig még ágyat is lehetett hajtogatni. Stílusához nagyon illettek a választható élénk fényezések, mint az indiánsárga, a korallpiros, az ultramarinkék, a korianderzöld és a gyöngyházvörös.

Már a bemutatása napján kétezer megrendelés érkezett rá, egy éven belül százezer készült belőle, szokatlanul hosszú, 15 éves pályafutása alatt pedig több mint 2,5 millió példányt gyártottak. A népszerűségét olyan limitált szériák fokozták, mint a divat világához kapcsolódó Kenzo és Benetton, vagy a bőrbelsős, üvegtetős Initiale Paris.

Stílusos múltidézés

Nem ez az első alkalom, hogy a Renault műalkotással ünnepli legendás típusainak évfordulóját: az R4 hatvanadik születésnapjára készült el Mathieu Lehanneur gördülő hotelszobája, a Suite N°4, míg az Renault 5 ötvenéves jubileumát a szürreális megoldásokkal tűzdelt R5 Diamant ünnepelte.

Ez is érdekelhet:

A hetvenes évek vibrálását hozza ez a modern koncepció

A legjobb, hogy gyártásba is kerül.

autódizájn | sabine marcelis | renault twingo | renault | nagy sztori

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom