Három dolog, amit soha ne csinálj a mobiloddal a repülőtéren – Akkor sem, ha megkérnek rá

Repülőtéren lenni mindig vérpezsdítő pillanat; az ottani nyüzsgés és az utazás okozta izgalom  miatt azonban sokan nem elég óvatosak olyankor.

Carolyn Pearson biztonsági szakértő ad pár tanácsot arra vonatkozóan, mire figyeljünk oda mindenképp.

Repülőtéri wifi

„Soha ne csatlakozzunk fel az ottani wifire, mert a személyes adatainkat ellophatják a bűnözők” –  mondja mindjárt.

Más szakértők már korábban is figyelmeztették az utazókat, hogy legyenek nagyon óvatosak az elérhető wifihálózatokkal kapcsolatban, mivel egyre gyakoribbak a csalások.

Az átverés során a hackerek olyan hamis wifi hotspotokat kreálnak, amelyek elnevezése nagyon hasonlít a repülőtér hivatalos hálózatának nevéhez. Amikor az utasok megpróbálnak csatlakozni rá, akkor akaratukon kívül hozzáférést biztosítanak a hackerek számára az eszközükön tárolt adatokhoz.

QR-kódok

Bár szinte mindenhol jelen vannak, rendkívül veszélyesek lehetnek. „Ne olvassuk be a QR-kódokat a repülőtéren, mert lehet, hogy valaki megbabrálta őket” – állítja a szakember. A csalók a QR-kódokat saját változataikra cserélik ki, hogy aztán „adathalász” típusú támadást hajtsanak végre, miközben mi meg egy hivatalosnak tűnő weboldalt látunk.

Ahelyett, hogy gondolkodás nélkül beolvasunk egy QR-kódot, a szakértő azt ajánlja, előbb érdeklődjünk a reptéri személyzetnél.

RFID-tárcák

„Utazáskor mindenképpen használjunk RFID tárcát” – javasolja. Az RFID (Radio Frequency IDentification) automatikus azonosításhoz és adatközléshez használt technológia, melynek lényege az adatok tárolása és továbbítása RFID-címkék és eszközök segítségével. Az RFID-címke egy apró tárgy, amely rögzíthető vagy beépíthető az azonosítani kívánt objektumba.

Az RFID-tárcák fémből készülnek, és képesek blokkolni az elektromos jeleket, ami azt jelenti, hogy a bűnözők nem tudnak értékes információkat szerezni például a bankkártyánkról. Az útlevélen kívül bankkártyát, jogosítványt, készpénzt és beszállókártyát is javallott így tárolni.

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

 

tanácsok | mobil | soha | három dolog | nem szabad

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom