Kinőtték az amerikaiak a repülőüléseket

Az amerikai Szövetségi Légiközlekedési Hivatal (FAA) nyilvános szavazásra bocsátotta az ülésméretek kérdését.

Online, levélben és faxon egészen november 1-ig várják az észrevételeket azzal kapcsolatban, hogy mekkora a minimális ülésméret, amely lehetővé teszi a biztonságos evakuálást vészhelyzet esetén.

Bár a hivatal amelyet a Kongresszus még 2018-ban kért meg arra, hogy szabjon meg kötelező minimumméretet az üléseknek, miután az utasok és érdekvédelmi csoportjaik panaszkodtak a szűkös helyekre a vészhelyzetre helyezte a hangsúlyt, nem csupán ezért problémás a kérdés.

Mint Paul Hudsont, a FlyersRights.org utasérdekvédelmi szervezet elnöke elmondta, becsléseik szerint jelenleg a lakosságnak mindössze húsz százaléka fér el rendesen az üléseken. Mint hozzátette, ez nem pusztán kényelmi, de nem is csak veszélyhelyzeti kérdés, mert

súlyos egészségügyi és biztonsági problémák merülnek fel, ha valakinek órákon át ilyen szűk helyen kell tartózkodnia.

De vajon az emberek nőttek meg vagy az ülésméretek csökkentek? Úgy tűnik, a kettő egyszerre igaz. Az ülések mérete évtizedek óta csökken az amerikai járatokon: míg harminc évvel ezelőtt a 19-20 hüvelykes (48-50 centis) ülésszélesség és a 34-35 hüvelykes (86-89 centis) sorok közti távolság volt a jellemző, manapság ez 17 hüvelykes (43 centis) ülésszélességre és 30-31 hüvelykes (76-79 centis) távolságra csökkent.

Az elmúlt évtizedekben ugyanakkor az emberek is nagyobbak lettek: az átlagos felnőtt jelenleg két hüvelykkel (mintegy öt centivel) magasabb, mint az 1960-as években volt, és 30 fonttal (13 és fél kilóval) többet nyom.

Persze, nem mindenhol kell szorongani az üléseken, ezeknek például az egész világ a csodájára jár, de van, aki prémium jegy nélkül is tud magának biztosítani némi extra teret.

(Forrás: Matador Network, Consumer Affairs, képek: Unsplash)

szavazás | repülőgép | repülőülés | méret

FOLYTASD EZZEL

Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója

A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Tényleg ez a világ legjobb luxusterepjárója? Most kiderül!
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom