Ha meghökkentő üvegpadlós hidak, akkor Kína.
Még tavaly ősszel húzták föl ezt a műalkotásnak is beillő átkelőt a Shenxianju-völgy fölött, de a koronavírus-járvány miatt kicsit háttérbe szorult és a világ csak mostanság kezdi el igazából felfedezni.
A futurisztikus látványt nyújtó Ruyi híd száz méter hosszú és a kínai kultúrában a szerencse jelképének tekinthető íves, jogarszerű tárgy inspirálta (ez a ruyi).
Tervezője szerint a szokatlan formájú híd építésének egyik legfontosabb szempontja az volt, hogy belolvadjon a természetes környezetébe.
Az alsó részén üvegpadlós kialakítású Ruyi egy 140 méteres szakadék fölött hullámzik, tehát egyértelműen a bátorságból feketeövet szerzőknek ajánlott.
A tériszonyosok meg se próbáljanak átkelni rajta, hiszen az átlátszó padlónak köszönhetően eléjük tárul a szédítő mélység, ami nem biztos, hogy pozitívan hat a szervezetre.
Mindenesetre a lenyűgöző Ruyi hatalmas népszerűségnek örvend a közösségi médiában és a valóságban is. Pillanatok alatt Kína leglátogatottabb hídja lett, ahová szinte özönlenek a turisták.
A hidak a közlekedési infrastruktúra fontos részét képezik a vasút és az autók esetében, de van valami egyészen különleges varázslat abban is, ha gyalog kelünk át rajtuk. Összegyűjtöttünk néhányat a világ legcsodálatosabb hídjaiból, amelyeken egyszer érdemes végighaladni.
(Fotók: Getty Images)
híd | ruyi | szokatlan | üvegpadlós | csoda
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!