Bár a Galamb Tailoring főként méret után készült öltönyeiről és egyéb ruházati cikkeiről volt ismert, a közelmúltban elkezdtek konfekciódarabokat árulni, méghozzá a nápolyi Attolini szabódinasztia brandjét, a Stile Latinót. A nápolyi szabóságok egyik zászlóshajójának számító családi vállalkozás az öltönyök Ferrarijait gyártja, amelyet az alta moda, vagyis a magasdivat rajongói Tokiótól New Yorkig a világon mindenhol ismernek. A közös kollekciójuk tavasztól már Budapesten is elérhető, mi pedig Baranyi Csabátől, a szabóság társalapítójától megkérdeztük, mit érdemes tudni róluk.
Hagyomány és innováció
A többgenerációs szabódinasztia a gazdag helyi hagyományokra alapozva luxusminőségű férfiöltözeteit, mindent kézzel, csúcsminőségű anyagok felhasználásával. A Stile Latino az a férfidivatban, ami a Ferrari az autógyártásban, vagy az Omega az órák terén. Valami, ami több mint az alkotóelemei összessége: mesteri, emelkedett, költői.
– A termékeik olyan technológiával készülnek el, amit a maga nemében teljesen egyedülállónak mondhatjuk – kezdi Baranyi Csaba. – A ruhadarabok hordozzák a bespoke kultúra kézi varrási hagyományait és szabási kultúráját, ugyanakkor mivel kész termékekről beszélünk, egy olyan szabásmintára épülnek, ami majdnem minden testalkatra jól áll. A méretsor szabásminták kifejlesztésébe nagyon sok időt és innovációt tett ez a család, amivel gyakorlatilag egyedülállók a világon. Természetesen az egyedileg kifejlesztett varrási megoldások sora tovább emeli és tökéletesíti a ruhadarabjaik minőségét.
Budapest más, mint Nápoly
Baranyi Csaba ugyan többször meglátogatta már őket Nápoly melletti üzemüket Casalnuovóban, de a már Budapesten, a galamb szabóság showroomjában is elérhető nyári kollekciót az Attolini milánói főhadiszállásán rakták össze.
– A közös kollekció azt jelenti, hogy szöveten és mintában, varrástechnológiában az én stílusomat követve gyártottak le nekem egy kollekciót. Vannak sarkalatos pontok az ő stílusukban, amire azt mondták, hogy azokat nagyon megváltoztatni nem szeretnék, de bizonyos kereteken belül nyitottak az elképzeléseimre. Szövetekre voltak javaslataik, de én igyekeztem figyelembe venni a saját vevőköröm ízlését, úgyhogy eltértem attól, amit ők kínáltak, mert egy nápolyi és egy budapesti férfi ízlése nem feltétlenül egyezik. Úgyhogy ez a nyári kollekció így alakult ki.
– A nyári kollekcióban van öt-hat sportzakó, ezek a lezser viseletek, farmerrel remekül mutatnak. Én azt látom, hogy a klasszikus öltönyviselet háttérbe szorul, a szövetnadrág, sportzakó, póló kombó az, amit most én is erősítek. Vastag anyagú szövetnadrágok is vannak, ami nagyon érdekes, mert azt mondták, hogy ez nem lesz meleg, mert a szövési textúra laza, és a vastagsága ellenére ez egy nyári viselet. Nagyon megtetszett, és rendeltem belőlük. Illetve vannak még fekete selyem inget, pólókat, mindezt azért, hogy szettben tudjam mutatni őket. A hívószavak: leszer és elegáns. Én főként sötét színeket választottam, szóval a tipikus Stile Latinós színek nincsenek meg, de ami működik Nápolyban, az nem feltétlenül működik itt.
– Az érdekes az a Stile Latinóban, hogy mindenkinek jól áll. Én nem tudom, hogyan csinálják. Mi ugye eredetileg méret utáni szabóság vagyunk, és azt mondjuk, hogy az az igazi, hiszen a ruha a viselőjére készül, követi az alakjának sajátosságait. És akkor bejön ide valaki, felpróbálja a Stile Latino konfekcióméretet és tökéletesen áll rajta. Ami még vonzó a vásárlóinknak, hogy nem kell rá várnia másfél-két hónapot, mint egy méret után készült ruha esetében. Én is hordom, és imádom.
Itt olvashatsz többet a Stile Latinóról:
zakó | galamb tailoring | olasz divat | stile latino | szabóság
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!