Bár a Galamb Tailoring főként méret után készült öltönyeiről és egyéb ruházati cikkeiről volt ismert, a közelmúltban elkezdtek konfekciódarabokat árulni, méghozzá a nápolyi Attolini szabódinasztia brandjét, a Stile Latinót. A nápolyi szabóságok egyik zászlóshajójának számító családi vállalkozás az öltönyök Ferrarijait gyártja, amelyet az alta moda, vagyis a magasdivat rajongói Tokiótól New Yorkig a világon mindenhol ismernek. A közös kollekciójuk tavasztól már Budapesten is elérhető, mi pedig Baranyi Csabátől, a szabóság társalapítójától megkérdeztük, mit érdemes tudni róluk.
Hagyomány és innováció
A többgenerációs szabódinasztia a gazdag helyi hagyományokra alapozva luxusminőségű férfiöltözeteit, mindent kézzel, csúcsminőségű anyagok felhasználásával. A Stile Latino az a férfidivatban, ami a Ferrari az autógyártásban, vagy az Omega az órák terén. Valami, ami több mint az alkotóelemei összessége: mesteri, emelkedett, költői.
– A termékeik olyan technológiával készülnek el, amit a maga nemében teljesen egyedülállónak mondhatjuk – kezdi Baranyi Csaba. – A ruhadarabok hordozzák a bespoke kultúra kézi varrási hagyományait és szabási kultúráját, ugyanakkor mivel kész termékekről beszélünk, egy olyan szabásmintára épülnek, ami majdnem minden testalkatra jól áll. A méretsor szabásminták kifejlesztésébe nagyon sok időt és innovációt tett ez a család, amivel gyakorlatilag egyedülállók a világon. Természetesen az egyedileg kifejlesztett varrási megoldások sora tovább emeli és tökéletesíti a ruhadarabjaik minőségét.
Budapest más, mint Nápoly
Baranyi Csaba ugyan többször meglátogatta már őket Nápoly melletti üzemüket Casalnuovóban, de a már Budapesten, a galamb szabóság showroomjában is elérhető nyári kollekciót az Attolini milánói főhadiszállásán rakták össze.
– A közös kollekció azt jelenti, hogy szöveten és mintában, varrástechnológiában az én stílusomat követve gyártottak le nekem egy kollekciót. Vannak sarkalatos pontok az ő stílusukban, amire azt mondták, hogy azokat nagyon megváltoztatni nem szeretnék, de bizonyos kereteken belül nyitottak az elképzeléseimre. Szövetekre voltak javaslataik, de én igyekeztem figyelembe venni a saját vevőköröm ízlését, úgyhogy eltértem attól, amit ők kínáltak, mert egy nápolyi és egy budapesti férfi ízlése nem feltétlenül egyezik. Úgyhogy ez a nyári kollekció így alakult ki.
– A nyári kollekcióban van öt-hat sportzakó, ezek a lezser viseletek, farmerrel remekül mutatnak. Én azt látom, hogy a klasszikus öltönyviselet háttérbe szorul, a szövetnadrág, sportzakó, póló kombó az, amit most én is erősítek. Vastag anyagú szövetnadrágok is vannak, ami nagyon érdekes, mert azt mondták, hogy ez nem lesz meleg, mert a szövési textúra laza, és a vastagsága ellenére ez egy nyári viselet. Nagyon megtetszett, és rendeltem belőlük. Illetve vannak még fekete selyem inget, pólókat, mindezt azért, hogy szettben tudjam mutatni őket. A hívószavak: leszer és elegáns. Én főként sötét színeket választottam, szóval a tipikus Stile Latinós színek nincsenek meg, de ami működik Nápolyban, az nem feltétlenül működik itt.
– Az érdekes az a Stile Latinóban, hogy mindenkinek jól áll. Én nem tudom, hogyan csinálják. Mi ugye eredetileg méret utáni szabóság vagyunk, és azt mondjuk, hogy az az igazi, hiszen a ruha a viselőjére készül, követi az alakjának sajátosságait. És akkor bejön ide valaki, felpróbálja a Stile Latino konfekcióméretet és tökéletesen áll rajta. Ami még vonzó a vásárlóinknak, hogy nem kell rá várnia másfél-két hónapot, mint egy méret után készült ruha esetében. Én is hordom, és imádom.
Itt olvashatsz többet a Stile Latinóról:
olasz divat | zakó | stile latino | galamb tailoring | szabóság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!