A szállásárakat nézve ide éri meg a leginkább elutazni

Aki óvatosan bánik a pénzzel, az a következő utazása előtt biztosan hasznát veszi majd ennek az új elemzésnek. 

A Go.Compare által gründolt összeállítás a brit Travelpac 2023-as adatait vizsgálta meg elsősorban az átlagos szállásárakra fókuszálva. Két részre bontották a listát; Európára és a világ többi részére.

Lengyelországot hozták ki végül győztesen, ahol átlagosan hetvenkét fontot (33 ezer forintot) költenek az utazók egy éjszakára, így egy kéthetes ott tartózkodás arrafelé ezer fontnál (467 ezer forintnál) is kevesebbet kóstál.

Az európai országok közül jól szerepelt még Törökország, Spanyolország, Portugália és Svédország mellett Magyarország is – a lista szerint hazánkban átlagosan majdnem száz fontot (46 ezer forintot) kérnek el egy éjszakai szállásért.

 

Összességében azonban Indiát találták a legolcsóbb célpontnak, ott az oda utazók átlagosan hatvankét fontot (29 ezer forintot) költöttek el éjszakánként. Ez mindössze 878 fontot (410 ezer forintot) jelent két hétre, ami rendkívül olcsó opciónak számít – természetesen az Indiába jutás magas költségei már más világításba helyezik az egész történetet.

A top tíz legolcsóbb úti cél az éjszakánkénti átlagköltséggel a következő:

India – 62,73 font (29 ezer forint)
Lengyelország – 72,02 font (33 ezer forint)
Törökország – 85,51 font (39 ezer forint)
Új-Zéland – 85,94 font (39 ezer forint)
Thaiföld – 86,15 font (40 ezer forint)
Ausztrália – 89,00 font (41 ezer forint)
Spanyolország – 91,30 font (42 ezer forint)
Portugália – 93,68 font (43 ezer forint)
Svédország – 96,17 font (44 ezer forint)
Magyarország – 98,60 font (45 ezer forint)

A skála másik végén egyébként olyan északi országok találhatóak, mint Izland és Finnország, melyek igen drágának számítanak a szállást tekintve.

Bizonyára sokan gondolkodtunk már el azon, hogy életünk egy pontján külföldre költözzünk, de ezt a lépést végül csak a bátrak és az igazán elkötelezettek teszik meg. Ha mostanában gondolkodsz rajta, talán segíthet a döntésben néhány olyan ember, aki már megtette ezt.

(Forrás: Express, fotók: Getty Images)

szállás | tipp | legolcsóbb | átlagköltség | lista | rangsor

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa