A vendéglátás újra kinyitott, de a kijárási tilalmat mégsem törölték el teljesen az olaszországi Szardínia szigetén, ahol hétfőn újraindult az élet a koronavírus-járvány miatti korlátozások majdnem teljes körű feloldásával.
Tizenkétezer bár, kávéház és étterem állítja vissza az egész napos nyitvatartást a földközi-tengeri szigeten. A vendéglátás működését október vége óta vagy csak napközben engedélyezték – este hat órai zárással –, vagy teljesen leállították.
Most viszont az 1,6 millió lakosú szigeten teljesen szabaddá vált a közlekedés a városok, települések között. Szardínia az ország első övezete, ahol a legalacsonyabb szintű korlátozó intézkedésekre tértek át. Olaszországban október vége óta a vörös, narancssárga és sárga színű fokozatokat használták a járvány veszélyességének jelölésére, Szardínia viszont az első fehér színű térségnek számít.
A korábbi szigorú előírások közül egyedül a szájmaszkviselés és a legalább egyméteres biztonsági távolság betartásának kötelezettsége maradt érvényben.
A nyitást a szigeten a vírus alacsony reprodukciós rátája tette lehetővé, mivel minden százezer szardíniai lakosra kevesebb mint harminc beteg jut. Ennek ellenére a szigeten is azonosították a nagy-britanniai vírusvariánst, amely miatt a sziget néhány településén jelenleg is karantén van érvényben.
A szardíniai lakosok úgy nyilatkoztak, hogy annyira furcsa számukra a nyitás, hogy "félnek" visszatérni a járvány előtti megszokott életükhöz. Christian Solinas tartományi elnök óvatosságra szólította fel a lakosságot, hangsúlyozva, hogy a "fehér övezetbe való átlépés nem jelenti, hogy vége a pandémiának".
A kormányzó éppen ezért az azonnali és teljes nyitás helyett lépcsőzetesen vezeti be a korlátozások feloldását: a kijárási tilalom érvényben marad éjjel fél tizenkettőtől reggel öt óráig.
A bárok reggeltől este kilencig, az éttermek reggeltől éjjel tizenegy óráig tarthatnak nyitva.
Ez is hatalmas segítséget jelent, hiszen a vacsoraidőben való nyitvatartással a jelenleg majdnem kizárólag helyi vendégek visszatérnek az éttermekbe – nyilatkoztak az étteremtulajdonosok.
Az edzőtermeket, uszodákat, mozikat, színházakat, balett- és tánciskolákat jövő hétfőtől nyitják meg újra, a kereskedelmi központok a hét minden napján nyitva tarthatnak, a tartományi elnök pedig közölte, hogy március 15-én mérik fel a nyitás első hatásait.
Miközben Szardínia épp újranyit, Milánóban még szombaton vonultak ki ezrek az újonnan elrendelt karantén előtt, Magyarországon pedig március 16-ig hosszabbították meg a jelenleg hatályban lévő korlátozásokat.
(Forrás: MTI, fotók: Getty Images)
koronavírus | olasz | étterem | bár | vendéglátás | olaszország
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Hatalmas változás jöhet az európai repüléseknél
Dua Lipa esküvője újra felszínre hozta Európa egyik legnagyobb turisztikai problémáját
Meglepő ország végzett az első helyen a világ legbiztonságosabb egyéni úti céljai között
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
