Öt hely, amit nagyon érdemes megnézni szeptemberben

Azzal aligha mondunk újat, hogy nagy utazásra tavasszal vagy ősszel a legjobb elindulni. Akadnak viszont olyan városok és országok, melyekhez kifejezetten utóbbi évszak hangulata passzol. Közülük ajánlunk ötöt. 

München

Ha szeptember és a bajor főváros, akkor mi másra is asszociálhatna egyből az ember, mint a világ legnagyobb sörfesztiváljára? Persze az idén szeptember 22-én induló bőrnadrág- és dirndl-dzsembori mellett megannyi dolog miatt érdemes még felkeresni a leginkább vendégszeretőnek tartott németországi tartományt, melyet kristálytiszta tavak, középkori várak és pompázatos kastélyépületek jellemeznek.

A közelmúltban a legélhetőbb városnak választott Münchenben találjuk például a világ egyik legismertebb kocsmáját (Hofbräuhaus) és Németország legszebb terét (Marienplatz), ahol felcsendül a messze földről híres harangjáték.

München úgy tartozik a modern metropoliszok közé, hogy sikerült megőriznie a régi alapjait is: a múlt és a jövő tökéletes harmóniában áll egymással, akárcsak a nagyvárosi stílus és a népi hagyományok.

A mozgalmas kulturális élete mellett festői környezete is kívánatossá teszi az Alpok közelségének köszönhetően. Mindenképpen érdemes felkeresni a számos autót és motort kiállító BMW múzeumát, és az ország legnagyobb parkját, az Angolkertet, ahol ha éppen nem futunk, csónakázunk, piknikezünk vagy napozunk, valamelyik sörkertben hűsölhetünk klasszikus német söröket kortyolgatva.

Napa-völgy

Eseménydús időszaknak számít errefelé a szeptember a szüret miatt, ezért arra ne számítsunk, hogy magányosan bandukolunk majd a szőlőültetvények között. Tehát ha kíváncsiak vagyunk rá, hogyan lüktet csúcsidőszakban az élet az Egyesült Államok leghíresebb borvidékén, akkor a várható borturistás áradat ellenére szeptemberre kell időzítenünk a látogatást.

Természetesen a szőlőtaposáson kívül is akadnak még lehetőségek Kalifornia eme részén, igaz, a legmenőbb továbbra is a borhoz kapcsolódik.

Ez a szőlőtőkék között kanyargó Napa Valley Vine Train, melyen 1864-ben gyártott vasúti kocsikkal pöföghetünk át egyik borászatból a másikba, miközben a bor mellett többfogásos menüvel kényeztetnek minket. Elengedve a borospoharat, a Robert Louis Stevenson State Park kiváló túrázási lehetőségekkel csalogat, a különleges élményt adó Di Rosa szoborpark pedig a kétezernél is több kiállított alkotása miatt érdekes.

Zürich

Akárcsak Münchenben, Svájc legnagyobb városában is érdekes kontrasztot ad és ugyancsak zökkenőmentesen él egymás társaságában a múlt és a jelen. A középkori épületek és az óváros macskaköves utcái a hely történelméről mesélnek, míg a pulzáló éjszakai klubok, a modern éttermek és üzletek a jelenbe repítenek.

Zürich egy tipikus sétálós város. A Limmat-folyó partján andalogva elmerülhetünk a hibátlan panorámában, vagy fokozva a romantikát, a kristálytiszta vizű zürichi tavon csónakázva is megismerkedhetünk a bájos nagyvárossal.

Budapesthez hasonlóan folyó választja ketté: egyik oldalán a nagy katedrális ikertornyai karcolják az eget, a másikon Szent Péter- és a Marc Chagall üvegablakaival díszített Fraumunster templom. Futballrajongóknak kötelező vizit a FIFA, vagyis a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség múzeuma, ahol többek között a világbajnokságok történetében lehet elmerülni, a gourmet-k pedig az elegáns Dolder Grand Hotel szeptember 11-16. közötti fesztiválján kóstolhatnak meg Michelin-csillagos séfek által készített kulináris fogásokat.

Albánia

A kommunista diktatúrában Európa egyik legelzártabb országaként ismertük (jobban mondva nem ismertük), mára azonban öles léptekkel megkezdte a felzárkózást. A kis balkáni országot mostanában kezdjük felfedezni magunknak, amit jól teszünk, mert az Albán-Alpok megkapó tájaival, néhol döbbenetesen kék vizeivel, természeti kincsekkel teli nemzeti parkjaival, meredek hegyoldalba épített városkáival és a Jón-tenger partján fekvő, olykor érintetlennek tűnő Albán Riviérával együtt igen vonzó úti célt jelent.

A nehéz idők ellenére barátságos hangulatú fővárosban számtalan ponton jönnek szembe velünk a múlt emlékei, ám ha picit túlcsordulunk bennük, megannyi bárban és szórakozóhelyen lazíthatunk Tiranában, vagy próbálhatunk ki olyan helyi ízeket az éttermekben, mint a túróból, paprikából, hagymából és túróból készült fëgesë.

Érdemes ellátogatni a talán legszebb albán kisvárosba, Gjirokasterbe, vagy az ezerablakú városba, Beratba, esetleg a tíz kilométeres tengerparttal bíró Durresbe.

Szingapúr

A forró és csapadékos időszak elvonultával a szárazabbnak mondott ősz elején a legjobb elrepülni Szingapúrba.

A délkelet-ázsiai térség legfejlettebb országa a legizgalmasabb is egyben, nem csupán a kultúrák keveredése miatt.

Az egzotikus és monumentális városban járva ne lepődjünk majd meg az olyan kontrasztokon, mint a gigantikus felhőkarcolók aljában bujkáló szentélyek, vagy a hangulatos aprócska házakat váltó hipermodern építészeti jegyekkel feldíszített épületóriások.

Az egykori brit kereskedelmi gyarmat virágzó városállamként, igazi multikulti metropoliszként működik. A zsibongásért a Marina Bay Sandset kell keresnünk, ott egyre-másra nyitnak a szórakozóhelyek, a kaszinók, az éttermek és az üzletek, a nyugalmat pedig az Öböl-menti kertekben találjuk. A tengerből visszanyert területen kialakított háromrészes kertben vízparti sétányon gyönyörködhetünk a trópusi növényekben.

Kihagyhatatlan az Orchard Road bevásárlóutca és a Clarke Quay is, a folyó szájánál épült rakpart, oda az ázsiai és európai hatású, lenyűgöző épületek mellett azért érdemes elmenni, mert a nappal nyüzsgő piaca éjszakára bulinegyeddé változik, pláne a közép-őszi fesztivál idején, amikor lampionokkal és tradicionális ételekkel lepik meg a várost.

Ez is érdekelhet:

Öt hely, ami ötven év múlva lehet, hogy végleg el fog tűnni a földről

Mutatunk öt olyan csodálatos helyszínt Izraeltől Brazíliáig, melyeket érdemes lesz az utazás visszatértével minél hamarabb kipipálni, mielőtt késő lenne.

(Fotók: Unsplash)

utazás | nagy sztori | szeptember | münchen | albánia

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom