Be kell vallanunk, teljesen félreismertük Szibériát

Szibériáról általában a végtelen szabadság, a hatalmas, gyéren lakott tundra és tajga, a kegyetlenül kemény telek, no és a rossz infrastruktúra jut az eszünkbe.

Vagy az elhagyatott kényszermunkatáborok, továbbá azok a kőolaj- és földrajzkitermelők, nemesfém- és szénbányák, ahol tízezrek robotolnak rossz munkakörülmények között. Ennek a sötét képnek az etalonja Norilszk, amely a bolygó egyik legélhetetlenebb városa, és első ránézésre egy kiköpött Silent Hill.

De miután többet megtudsz róla, rájössz, hogy nem csak első ránézésre volt az.

Az arktiszi szellemvárosba nem szívesen merészkednél

Norilszk egy Szeged méretű orosz város az Arktiszon. Megemlíthetnénk vele kapcsolatban a Gulag-rendszer részeként három évtizeden át fennálló Norillag munkatábort, azt, hogy csak repülővel lehet megközelíteni, és azt is, hogy a városba külföldi állampolgárok csak engedéllyel léphetnek be. Nem túl bizalomgerjesztő, igaz?

Norilszk tipikusan az a hely, amelyet jobb elkerülni akkor is, ha egy mogorva varázspálcát dugnak az orrunk alá. Ugyanakkor van Szibériának egy másik arca is, amelyik fejlett, sűrűn lakott, urbánus és igen barátságos. Nyilván, ha egy kontinensnyi méretű régióról beszélünk, nem is vehetjük egy kalap alá az egészet, de ha rászolgál bármelyik település is arra, hogy Szibéria fénypontjának nevezzük, akkor az Novoszibirksz lesz. Az Orosz Föderáció harmadik legnagyobb városáról van szó, amely

a Transzszibériai vasútvonal fontos csomópontja, a szibériai birodalom ipari, tudományos, kulturális és oktatási központja, ahol mintegy másfél millió ember él.

Külön érdekesség, hogy a szibériai főváros Sepsiszentgyörgy testvérvárosa is egyben. És hogy milyen is ott élni? Hát egyáltalán nem olyan, mint amilyennek az ember a szibériai életet és világot elképzeli.

És ha már Oroszország:

Különleges túraútvonallal várják Oroszországban a kalandozni vágyókat

Egy különleges túraútvonalat alakítanak ki a Permi határterületben a csillagászat és a természetjárás nagy szerelmeseinek.

 

Orosz Föderáció | tél | oroszország | Novoszibirksz | szibéria

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom