Európa-szerte vizsgálták a megélhetési költségek alakulását egy friss kutatásban, hogy feltárják a legmegfizethetőbb és a legdrágább helyeket, ahol tárt karokkal várják a távmunkában dolgozókat.
A Brother UK irodai kellékekkel foglalkozó cég körbenézett Európában, hogy hol a legolcsóbbak és a legdrágábbak a feltételek a távoli munkavégzéshez. Az elemzésük során vizsgálták az internet sebességet, az albérleti díjakat, a rezsiköltségeket és a közbiztonsági szempontokat is.
Mindezek alapján arra a következtetésre jutottak, hogy Európa legolcsóbb helye Tuzla, amely Bosznia-Hercegovina északkeleti részén található. A legmegfizethetőbb helyek listáját Románia uralta,
a top tízbe Nagyvárad, Nagyszeben és Craiova is bekerült.
Ezzel szemben a legdrágább városnak Zürich bizonyult, második helyen London végzett. A legmegfizethetetlenebb helyek rangsorában Svájc jár az élen, a top tíz legdrágább városból ötöt adnak.
Ezek a legolcsóbb európai városok a távmunkások számára:
- Tuzla, Bosznia-Hercegovina
- Nagyvárad, Románia
- Craiova, Románia
- Plovdiv, Bulgária
- Iasi, Románia
- Temesvár, Románia
- Nagyszeben, Románia
- Szkopje, Észak-Macedónia
- Nis, Szerbia
- Szarajevó, Bosznia-Hercegovina
Ezek pedig a legdrágább európai helyek, ahová költözhetnének a távolról dolgozók:
- Zürich, Svájc
- London, Egyesült Királyság
- Lausanne, Svájc
- Genf, Svájc
- Dublin, Írország
- Bázel, Svájc
- Bern, Svájc
- Bristol, Egyesült Királyság
- Trondheim, Norvégia
- München, Németország
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
város | rangsor | legmegfizethetőbb | lista | toplista
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!