A közvéleményt nagyon megosztja, hogy Taylor Swift magánrepülővel utazik. A környezetvédők számos alkalommal emelték fel a hangjukat ez ellen, kiemelve, hogy a hírességnek milyen hatalmas a károsanyag-kibocsátása. Az énekesnőnek azonban a jelek szerint nem nagyon volt más választása. A világsztár korábbi utazásai ugyanis meglehetősen kaotikusnak bizonyultak.
Taylor Swift hatalmas vagyonának köszönhetően megengedheti magának a luxusutazásokat, annak azonban, hogy magánrepülőt használ, megvannak a praktikai okai is. Korábban a hétköznapi emberekhez hasonlóan kereskedelmi járatokon repült, a reptereken azonban rendre tömegkáosz alakult ki miatta.
Sydney-ben például a landolás után szabályosan ellepték a rajongók.
Bár az énekesnő udvariasan, mosolyogva próbálta kezelni a helyzetet, az a reptér többi utasa és a személyzet számára is kellemetlen volt.
Nem sokkal később hasonló jelenet játszódott le Los Angelesben, a híres LAX repülőtéren is, ahol a lesifotósok és a rajongók kétségbeesetten próbálták lencsevégre kapni a világsztárt.
A tömeg egyre nőtt, a kaotikus állapotok pedig utazásról utazásra fokozódtak.
Végül odáig fajult a helyzet, hogy Taylor Swift légi közlekedése még úgy is teljesen ellehetetlenült, hogy a reptereken külön útvonalakat jelöltek ki a számára.
A magánrepülőgép-használata tehát elsősorban arról szól, hogy elkerülje a reptéri káoszt és a sztársággal járó folyamatos figyelmet. Persze Taylor Swift is tisztában van azzal, hogy így jóval nagyobb az ökológiai lábnyoma, éppen ezért igyekszik csökkenteni a repülőgép-használatának környezeti hatását. Kérdés, hogy ez elég e a szkeptikusok meggyőzésére.
(Forrás: The Traveler, fotók: Getty)
repülő | magánrepülő | repülés | Taylor Swift | probléma
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!