Ezek a Tejútról készült bámulatos képek megállítják az időt

A világűr fotózása egy külön művészeti ág, hiszen olyan színrétegek, textúrák és formák jelennek meg a hosszú expozíciós felvételeken, amelyeket szabad szemmel nem láthatunk. A tökéletes fénykép elkészítése azonban igazi kihívást jelent, akár hosszú órákon keresztül is tarthat a folyamat.

A Capture the Atlas minden évben arra kéri a fotósokat, küldjék el a Tejútról készült legcsodálatosabb felvételeiket. A győztes képet a fotó minősége, az elkészítése mögött húzódó történet és az általános inspirációk alapján hirdetik ki. Egyre nehezebb azonban olyan területeket találni a világban, ahol a fényszennyezés nem gördít akadályokat a végtelen univerzum megörökítése elé.

A Capture the Atlas által legjobbnak választott fotó Utahban, az Egyesült Államokban készült. Ez a terület ideális célpontja lehet a fotósoknak, ugyanis bővelkedik olyan helyekben, amelyek alkalmasak az éjszakai égbolt megörökítésére.

Az egyik legnépszerűbb hely a Grand Staircase-Escalante sziklái alatt található.

A legtisztább, legérintetlenebb kilátást nyújtja a Tejútrendszerre, amelyet a barlang szája foglal rézszínű keretbe.

Mindemellett hihetetlenül látványos fotók készültek Tenerifén, a Lycia Wayen, Törökországban, az Adirondack-hegységben, és a szlovén Velika Planinában.

Ez utóbbi igazán izgalmas kalandokat tartogatott a fotós, Uros Fink számára, aki körülbelül három órán keresztül túrázott a hóban, miközben szánnal húzta maga mögött hatvan kilogrammos felszerelését. Az egész éjszakát a szabadban töltötte a csillagos ég alatt, mínusz tíz fokban. A vágy azonban, hogy megörökítse a Tejútrendszert, ébren tartotta egész éjjel.

Úgy fogalmazott:

„Ez volt az egyik legemlékezetesebb éjszakám, amelyet galaxisunk megörökítésével töltöttem.”

A legjobb Tejút-fotók válogatásába bekerült még a kaliforniai Mammoth Lakesnél, az ausztráliai Mungónál és Victoriánál, valamint a svájci Susten Passon lőtt felvétel is.

Magyarországon is vannak olyan területek, amelyeket a fényszennyezés nem érint. Csillagos égbolt parkban tekinthetünk fel az égre a Bükkben, a Hortobágyon és a Zselicben is. Akik azonban kényelmesebb körülmények között szeretnének látványos fotókat készíteni a Tejútrendszertől, megtehetik a Sanoma legújabb luxusüdülőhelyén, a Montage Healdsburg ugyanis új asztroturisztikai élménnyel várja a látogatókat.

(Forrás és fotók: Euronews)

csillagos égbolt park | világűr | fényképezés | tejút | csillag | fotózás

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Hirdetés