Nagy szenzációnak számított, mikor megérkezett 2019 elején az Opera Gin. Most pedig ott tartunk, hogy további prémium párlattal bővült a ginpiac, ráadásul egy Burgenlandban készülő, de magyar italról, a Terminusról van szó.
Nem árulunk el titkot azzal, hogy a long drinkek közül bizony a gin tonic manapság az egyik legnépszerűbb. A megrögzött vodka-szódások is kezdenek ráébredni, hogy ez az aromásabb és jócskán frissítőbb ital könnyen válhat gourmet-élménnyé, ha megfelelő gin és tonic találkoznak a pohárban. Első magyarként az Operát üdvözölhettük a IV. kerületi butik főzdéjével, igazán budapesti sztorijával, most pedig megérkezett a Terminus is, amely szintén hazai fejlesztésű párlat.
A latin eredetű elnevezés egyik jelentése a fizikai határvonal: a készítők értelmezésében ez nem más, mint a bárpult. A térelem, ami a bartender és a vendég között helyezkedik el. Aminek az egyik oldalán ül/áll a felfrissülésre, ízélményre, tompulásra vagy csak simán kikapcsolódásra váró ember, a másik oldalán pedig a varázsló. A bartender, aki már ránézésre vagy néhány szó váltása után tudja, mire vágyik a megrendelő.
Ekkor jön be a képletbe a Terminus, ami ezt a határvonalat hivatott elkenni, hogy szépen egymás mellé rendelje a vendéget és a bartendert, no meg persze az elkészített italt.
A megálmodói között két lelkes, az újra nyitott vendéget, és egy szakembert találunk. Gózon Péter neve ismerős lehet mindazoknak, akik otthonosan mozognak a hazai báréletben.
A Terminus nem ül fel a citrusos, vagy virágos/parfümös vonatra, fontos célkitűzés volt megalkotásánál, hogy inkább a zöldfűszeres, mediterrán ízvilág domináljon.
Ezt erősíti a zsálya, a borsikafű és a zöld kardamom, de ha már magyar ginról beszélünk, igazán jellemző fűszereket is a Terminushoz rendeltek: pirospaprikát és a fekete borsot.
A lepárlás Burgenlandban, kisüsti eljárással történik, annyi csavarral, hogy nyomás alatt zajlik a desztilláció, ezért a fűszernövények nem sérülnek, teltebb, mégis lágy, agresszivitástól mentes ízhatást érnek el.
Perfect serve, vagyis a legtökéletesebb kombinációja pedig a következő:
- Indian tonic, zsályalevél és egy leheletnyi narancshéj
- mediterrán tonic, két csík kápia/kaliforniai paprika
- aromatizált tonic esetén pedig uborka
Megvásárolható a Hudi Hudi italboltban, a WhiskyNetnél, de a saját honlapukon is meg lehet rendelni. Ha pedig először csak kóstolnánk egyet tisztán, toniccal vagy koktélban, érdemes meglátogatni Petit a High Note Sky Barban, és beszélgetni vele kicsit az italról... hogy eltűnjön az a bizonyos fizikai határ.
Ez is érdekelhet:
gózon péter | szeszesital | spirit | gin tonic | ginlepárlás
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!