Az ősi kínai hutong buborékszerű épületétől a svájci hegyek művészeti installációjáig számos olyan modern épület található a világban, amely az üvegburkolatának köszönhetően szinte láthatatlanná válik a környezetében. Mutatunk közülük tízet.
Hutong Bubble 218, Kína
A Peking egyik történelmi hutongjában található ház felújítása során a MAD építésziroda tervezői két ívelt, tükrözött, rozsdamentes acéllal ellátott felületet erősítettek a tetőre.
A dizájnerek célja az volt, hogy a kortárs építészeti elemeket úgy adaptálják az ingatlanba, hogy az a városkép harmóniáját ne szakítsa meg. Az acélburkolat és a tükörfelület tökéletes választásnak bizonyult az új szerkezeti elemek telepítéséhez.
Maggie's Southampton, Egyesült Királyság
A polírozott, rozsdamentes acél burkolattal ellátott komplexum daganatos megbetegedésekben szenvedőket lát el.
Az AL_A által tervezett épületegyüttes a tükröződő felületeinek köszönhetően optikailag folyamatossá teszi a teret, miközben különleges megoldásaival megakadályozza azt, hogy a madarak nekicsapódjanak.
Mountain and Cloud Cabins, Kína
Ez az űrhajószerű kabinház egyike annak a tizennyolc lakásnak, amelyet a kínai Wiki World és Advanced Architecture Lab építészeti stúdió tervezett a Yichang-i hegyoldalban egy neves szállodának.
Az épületek mindegyike különböző formájú és méretű, a fa szerkezet pedig fényvisszaverő borítást kapott, hogy tükrözze a zöldellő hegyi tájat.
Mirage, Svájc
Doug Aitken amerikai designer tükrökkel borította be a Mirage ház szinte minden felületét – így egy egészen különleges egy művészi installáció jött létre a svájci hegyekben.
Az épület belseje kaleidoszkópikus látványhatást biztosít a látogatók számára.
Az ingatlan az 1920-as és 1930-as években kifejlesztett kaliforniai farmházak mintájára készült. Annak érdekében, hogy a madarak ne ütközhessenek a szerkezetnek, vízszintes fekete vonalakat húztak a homlokzaton, így a fényvisszaverő hatás nem zavarja meg az állatok repülését.
Deij Boijmans Van Beuningen, Hollandia
Több mint 1500 görbe tükröt rögzítettek a rotterdami épületre.
A cél az volt, hogy a változó időjárás és a városkép tükrözésével az ingatlan teljesen integrálódni tudjon környezetébe.
Láthatatlan ház, USA
Az acélvázas lakás a Joshua Tree Nemzeti Park közelében található és olyan tükröződő, edzett üvegből készült, amelyet többnyire felhőkarcolók építése során használnak.
A betonoszlopokon álló épület belseje panorámás kilátást nyújt, valamint egy harminc méter hosszú fedett medencét is rejt.
La Madriguera, Spanyolország
A tükörbevonattal rendelkező, hőre lágyuló műanyagborítással ellátott madridi lakóépület csodálatosan átveszi a környező lombkoronák zöld színét.
A Delavegacanolasso építészeinek remekműve valóban észrevétlenné válhat környezetében.
Casa Etérea, Mexikó
A Casa Etérea nyaraló egy egykori működő vulkán lejtőin épült Mexikóban. Főhomlokzatát tükrök borítják, emellett pedig valóban energiahatékony és fenntartható,
hiszen napenergiát használ fel, az esővizet pedig újrahasznosítja.
A burkolaton ultraibolya bevonatot helyeztek el, ami megakadályozza a madarak ütközését, ugyanakkor az emberi szem számára nem érzékelhető.
Cowes, Belgium
A Cowes egyike annak a két mobilháznak, amelyet a TOOP Architectuur építészei álmodtak meg Belgiumban. Az épületek újrahasznosított konténerekből készültek és szinte teljes egészében tükörborítást kaptak.
A tervezők így kívánták csökkenteni az irodák vizuális hatását, hogy helyette a táj beszéljen.
Woodland House, USA
Az Altus Architecture + Design által készített épület egy cédrusborítású ház szomszédságában épült gazdasági melléképület céllal.
Az épületet rozsdamentes acélból készült hajtogatott panelek borítják.
Nemrég megírtuk, hogy a HAL építészeti stúdió harmincöt méter magasan hozott létre egy átlátszó, úszómedence-hidat a londoni Battersea-i Embassy Gardens két épülete között. A Sky Pool névre keresztelt 25 méter hosszú medence teljes egészében akril panelekből áll.
(Forrás: Dezeen, fotók: dezeen.com)
nagy sztori | lista | építészet | kortárs | épületek | dizájn
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!