Donald Trump híres rezidenciája, a Mar-a-Lago birtok Palm Beachen, Florida festői tengerpartján található és a luxus netovábbját testesíti meg. Az ingatlan egy ikonikus műemlék, amely a 20. századi amerikai elit világába enged bepillantani.
A Mar-a-Lago története egészen az 1920-as évekig nyúlik vissza, amikor Marjorie Merriweather Post örökösnő megálmodta, hogy Amerika leggazdagabb nőjeként egy díszes, mór stílusú palotát építtet a Palm Beachen. Az épületet Marion Sims Wyeth tervezte, a belső tereket Joseph Urban alakította ki.
A százhuszonnyolc szobás, óceánparti rezidencia monumentális tereiben megtalálható egy húszezer négyzetméteres bálterem, amelynek mennyezetét és dekorációs díszeit a pletykák szerint
hétmillió dollár értékű aranylevelek borítják.
Úgy tudni, Trump 1985-ben vette meg a birtokot, körülbelül ötmillió dollárért, valamint további hárommillió dollárt fizetett a Post család által hátrahagyott értékes bútorokért és antik tárgyakért. Azóta Trump családja jelentős átépítéseket hajtott végre az ingatlanon, így a rezidencia napjainkban a világ egyik legpompásabb otthona.
A birtokhoz tartozik egy saját Beach Club is, amely közvetlen hozzáférést biztosít a privát strandhoz. A kertben egy hatalmas medence, pezsgőfürdő és egy tengerparti bisztró is megtalálható. Emellett egy huszonhét lyukú golfpálya és egy modern fitneszközpont szolgálja Trump és vendégei kényelmét.
Érdekesség, hogy 1995-ben egy exkluzív klubbá alakult a Mar-a-Lago, amelynek tagsági díja kétszázezer dollárra tehető. A tagságért folytatott verseny elképesztően nagy, rengetegen szeretnének ilyen módon is az elithez tartozni.
(Forrás: Homes & Gardens, fotók: Getty)
Florida | egyesült államok | luxus | palm beach | birtok
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!