Már korábban írtunk arról, hogy tiltakozás készül a Kanári-szigeten, most pedig el is kezdődtek a megmozdulások: több ezren gyűltek össze szombaton többek között Tenerifén, Gran Canarin, de különböző nagyvárosokban is, például Madridban.
Bár az idegenforgalom a szigetcsoport GDP-jének mintegy harmincöt százalékát adja, a tüntetők szerint a jelenlegi helyzet már megfizethetetlenné és környezeti szempontból is fenntarthatatlanná tette a lakosok életét – olvasható a Telex.hu cikkében.
A tüntetéseket környezetvédelmi csoportok is támogatják, például a Greenpeace és a WWF. „Elértük azt a pontot, ahol az erőforrások felhasználása és a lakosság jóléte közötti egyensúly megbomlott – különösen az elmúlt évben” – mondta Víctor Martín, a szombati tüntetés egyik koordinátor.
Tavaly 13,9 millió turista látogatta meg a 2,2 millió lakosú szigeteket. A spanyol nemzeti statisztikai intézet adatai szerint a Kanári-szigeteken élők 33,8 százalékát fenyegeti a szegénység vagy a társadalmi kirekesztés veszélye. A szigetcsoport több részén a helyiek lakhatását is veszélyeztetik az alacsony bérekhez képest magas bérleti díjak.
A lakosok szeretnék, ha korlátoznák a bejövő turisták létszámát, és tanulmány készülne arról, hogy az egyes szigetek milyen terhelést bírnak el.
Fernando Clavijo, a Kanári-szigetek elnöke azt ígérte, lépéseket fognak tenni az ügyben. Szerinte „a Kanári-szigetek turisztikai modellje sikeres volt, de nyilvánvalóan, mint mindenben, itt is vannak dolgok, amelyeket tökéletesíteni lehetne”.
Mostanra kijelenthető, hogy szinten minden népszerű úti cél küzd a tömeggel. Van, ahol hotelépítési tilalommal, máshol belépőkkel igyekeznek fékezni az áradatot.
(Forrás: Telex, képek: Getty Images)
turizmus | kanári-szigetek | tüntetés | tömegturizmus | spanyolország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!