A Brit Külügyi Hivatal azt tanácsolja a turistáknak, hogy kerüljék el Gaziantep városát és környékét.
A földrengés epicentruma az ország délkeleti részén található Anatóliában volt, ahol több tartományt is érintett, leginkább a következő területeket:
Adana
Adiyaman
Diyarbakir
Gaziantep
Hatay
Kahramanmaras
Kilis
Malatya
Osmaniye
Sanliurfa
Megsérült a gaziantepi vár, Malatyában többek között egy mecset és egy sokemeletes szálloda is összedőlt, az epicentrumtól háromszáz kilométerre található Diyarbakir városában pedig egy bevásárlóközpont rombolódott le. Dél-Törökország számos történelmi emléket és gasztronómiai különlegességet rejt, de nem tartozik a főbb turisztikai célpontok közé, mint amilyen például Isztambul, Antalya, Kappadókia és az Égei-tenger partvidéke, amelyeket fizikailag nem érintett a földrengés.
A turistáknak ugyanakkor tisztában kell lenniük azzal, hogy bármikor lehetnek még utórengések.
Lehet most Törökországba repülni?
A legtöbb járat továbbra is közlekedik Törökországba, és az isztambuli reptér a szokásos menetrend szerint üzemel. A Turkish Airlines ugyanakkor törölte néhány belföldi járatát, például Samsun, Adiyaman és Siirt viszonylatában, és kapacitásait elsősorban a mentési munkálatokra, a mentő- és szakértői csapatok, valamint a segélycsomagok szállítására összpontosítja.
Ezeket a reptereket lezárták
A gaziantepi Oguzeli reptér csak a mentésben résztvevő légijárműveket fogadja, és a Hatay Airport is felfüggesztette a kereskedelmi légiforgalmat, miután megrongálódtak a kifutópályák, az adanai Sakirpasa reptér szintén bezárt.
A magyar Konzuli Szolgálat utazási tanácsainak oldalán egyelőre csak annyi olvasható, hogy az ország fokozott kockázattal látogatható, utazásra nem javasolt térséggel.
Itt mesélünk arról, milyen elképesztően szép volt Gaziantep, Şanlıurfa és Anatólia földrengés előtt
(Forrás: The National News, képek: Getty Images)
járatok | utazás | törökország | repülőtérRitmus, ha elkap – Ezeken a kihagyhatatlan Bartók Tavasz-programokon el fog
Ezen a napon ne induljunk útnak, teljesen leáll a közlekedés Németországban

Mi a közös Rio de Janeiróban, egy alig ismert horvát luxus menedékben, és egy hotellé alakított New York-i reptéri terminálban? Mindet bemutatjuk a Roadster legfrissebb számában! Ezeken kívül találkozunk a világ egyik legnevesebb dizájnerével, Jaime Hayonnal, bemutatunk hat remek hazai kabinházat és kiderítjük, hol lehet jó vermutot inni Magyarországon. Ezzel még nincs vége, ugyanis elmentünk Provence-ba és kipróbáltuk az új 7-es BMW-t, Svédországban pedog a Toyota RAV4-et. Egy asztalhoz ültettük Péterfy Bori rocksztárt, Gerendai Károly kultmogult, Szabó Simon színészt, Molnár S. Szonja kurátort és Tombor Zoltán fotográfust, és kifaggattuk őket Budapesthez fűződő érzelmeikről. Elmeséljük milyen Marokkó egyik feltörekvő szörfmekkája, Taghazout, és benézünk a főváros új dizájnhoteljébe, a Verno House-ba is. Megszólaltatjuk még Kertész Attila képzőművészt, Sivák Zsófit, a Heves-megyei kocsmák Robert Capáját, és még Puzsér Róbert is tollat ragadott a kedvünkért. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!