Az Európai Utazási Bizottság (ETC) a 2024 első négy hónapjára vonatkozó tendenciákat vizsgálta, amelyből az is kiderült, hogy milyen fontossági sorrendet tartanak szem előtt a más kontinensekről Európába érkezők.
Az ETC hét tengerentúli piacot mért fel, és megállapította, hogy a leginkább a brazilok, az ausztrálok, a kanadaiak és a dél-koreaiak érdeklődnek a kontinens iránt, és a válaszadók hatvannégy százaléka az áremelkedések ellenére is tervez nemzetközi utazást 2024-ben.
Idén a külföldre utazók hetvenöt százaléka célozza meg az Unió országait, az Európába érkezőknek pedig a biztonság a legfontosabb szempont:
negyvenöt százalékuk tartja prioritásnak a biztonságos utazási környezetet, míg a magas színvonalú turisztikai infrastruktúra ezt szorosan követi a második helyen harmincnyolc százalékkal.
Szintén nagy súllyal esnek latba a nevezetességek, de a megfizethetőség sem elhanyagolható szempont, ezeket a tengerentúli utazók harmincöt százaléka nevezte meg prioritásként, és főleg a kanadai, amerikai és ausztrál utazóknak fontosak az árak. A kellemes időjárást a válaszadók harmincegy százaléka tartja meghatározónak, míg a koreai és kínai utazók elsősorban a természeti és kulturális örökséggel büszkélkedő európai úti célokat keresik (harminchárom illetve harminckét százalékban).
A legtöbben várhatóan Kínából (ötven százalék) és Brazíliából (negyvenkilenc százalék) érkeznek az EU-ba áprilisig.
Ausztráliából és Dél-Koreából azonban mérsékelt érdeklődés mutatkozik (mintegy negyven százalék), míg a kanadaiak és az amerikaiak a legkevésbé lelkesek az európai utazások iránt a vizsgált körből, legalábbis ebben az időszakban (arányuk huszonnyolc százalék).
Az utazók átlagosan három uniós országot terveznek felkeresni, és egy-két hetet töltenek a kontinensen. A kínai és brazil utazók akár napi kétszáz eurónál (77 675 forintnál) is többet költenek a tartózkodásuk során, míg az Ausztráliából és Dél-Koreából érkező utazók száz-kétszáz eurós (38 840 - 77 675 forintos) átlagköltségvetéssel számolnak. Az Európába idén utazók mindössze huszonyegy százaléka gondolkodik száz eurónál kisebb napi költségvetésben, de a kanadaiak jellemzően, harminchat százalékban ennyit szánnak egy napra.
Nemrég az is kiderült, hogyan változnak az idén az utazási vágyaink.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images)
unió | Európa | kontinensek | kontinens | nemzetközi
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!