Az Európai Utazási Bizottság (ETC) a 2024 első négy hónapjára vonatkozó tendenciákat vizsgálta, amelyből az is kiderült, hogy milyen fontossági sorrendet tartanak szem előtt a más kontinensekről Európába érkezők.
Az ETC hét tengerentúli piacot mért fel, és megállapította, hogy a leginkább a brazilok, az ausztrálok, a kanadaiak és a dél-koreaiak érdeklődnek a kontinens iránt, és a válaszadók hatvannégy százaléka az áremelkedések ellenére is tervez nemzetközi utazást 2024-ben.
Idén a külföldre utazók hetvenöt százaléka célozza meg az Unió országait, az Európába érkezőknek pedig a biztonság a legfontosabb szempont:
negyvenöt százalékuk tartja prioritásnak a biztonságos utazási környezetet, míg a magas színvonalú turisztikai infrastruktúra ezt szorosan követi a második helyen harmincnyolc százalékkal.
Szintén nagy súllyal esnek latba a nevezetességek, de a megfizethetőség sem elhanyagolható szempont, ezeket a tengerentúli utazók harmincöt százaléka nevezte meg prioritásként, és főleg a kanadai, amerikai és ausztrál utazóknak fontosak az árak. A kellemes időjárást a válaszadók harmincegy százaléka tartja meghatározónak, míg a koreai és kínai utazók elsősorban a természeti és kulturális örökséggel büszkélkedő európai úti célokat keresik (harminchárom illetve harminckét százalékban).
A legtöbben várhatóan Kínából (ötven százalék) és Brazíliából (negyvenkilenc százalék) érkeznek az EU-ba áprilisig.
Ausztráliából és Dél-Koreából azonban mérsékelt érdeklődés mutatkozik (mintegy negyven százalék), míg a kanadaiak és az amerikaiak a legkevésbé lelkesek az európai utazások iránt a vizsgált körből, legalábbis ebben az időszakban (arányuk huszonnyolc százalék).
Az utazók átlagosan három uniós országot terveznek felkeresni, és egy-két hetet töltenek a kontinensen. A kínai és brazil utazók akár napi kétszáz eurónál (77 675 forintnál) is többet költenek a tartózkodásuk során, míg az Ausztráliából és Dél-Koreából érkező utazók száz-kétszáz eurós (38 840 - 77 675 forintos) átlagköltségvetéssel számolnak. Az Európába idén utazók mindössze huszonyegy százaléka gondolkodik száz eurónál kisebb napi költségvetésben, de a kanadaiak jellemzően, harminchat százalékban ennyit szánnak egy napra.
Nemrég az is kiderült, hogyan változnak az idén az utazási vágyaink.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images)
kontinensek | nemzetközi | Európa | tengerentúl | utazók
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!