Wellnesshotellel gyógyítottak egy évszázados tájsebet Kínában

Föld alatti gyógyfürdővel és termálfürdőkkel ellátott szobákkal épült luxusszálló egy száz éve elhagyatottan álló egykori ércbánya helyén Kínában.

Az ipari tevékenység sokszor súlyos, lassan gyógyuló tájsebet hagy maga után, mint a kelet-kínai Nanjing város mellett, ahol a Tangshan-hegység egykor dús vegetációját jókora területen tönkretette a hegyoldalt lebontó ércbányászat. Az évszázada elhagyatottan álló bánya váratlanul, egy luxusszálló segítségével kelt új életre.

A Banyan Tree Nanjing Garden Expo belső tereit a hongkongi Cheng Chung Design tervezte, és okosan, körültekintően keresve a megújulást. A hangsúly az ökológiai helyreállításon volt, a károsodott növényzet és az erodálódott talaj helyreállításán.

A cél érdekében az ötemeletes szálloda úgy néz ki, mintha azt is a hegyoldalból faragták volna ki, a szintek a kőbánya faragott kontúrjait követik, a 115 vendégszoba úgy nyúlik ki a fő közösségi terekből, akár a meredek sziklafalba kapaszkodó gyökerek.

A leglátványosabb mégis talán az épület tetejéről lelépcsőző parkosított kertek sora, ami egészen a völgy aljáig tart, ahol új hidakon és utakon közelíthető meg a helyreállított park.

A több mint 375 000 négyzetméteres összterület nem kicsi, cserébe mindent alárendeltek a helyi viszonyoknak: bátran használták a helyi durva anyagokat, a nyers, barázdált felületeket, ez pedig láttatni engedni, mi történt a helyszínen, nem tagadja el a múltat, de a növények visszatelepítésével és az új, életképes funkcióval a jövőbe is mutat.

Nemcsak utalások ezek, ténylegesen a bányából vittek be szerves elemeket az épületbe.

A kövekből, szobrok (például a medencében), díszek lettek, a különleges formájú recepcióhoz diófát és kagylókat is használtak, míg a bár közvetlenül a kőbánya sziklás lejtőire néz, miközben utánozza is a struktúráját.

A szobák színei a sziklafalakra nyíló kilátást tükrözik, a fekete, barna és szürke árnyalatokat retrós zöld egészíti ki – adja magát a környezettel való egybeolvadás asszociációja, míg összességében egy nyugodt hangulat. Minden szobát termálfürdővel szereltek fel, de van egy központi, zárt, föld alatt lévő gyógyfürdő is, skylit-medencével és geotermikus forrással. Ezen kívül jógázni is lehet, van meeting room, ahogy ma már az lényegében kötelező, a hely múltjára pedig kiállítással és vezetett túrákkal is emlékeznek.

Budapest közelében, Gánton másfajta látványosságot kínál egy elhagyatott bánya: ott már nem folyik bauxit-kitermelés, ellenben különleges, marsbéli táj alakult ki, és készült egy tanösvény is, amin a helyi bányászat történetéről olvashatunk.

(Forrás: Interior Design, fotók: CCD/Ting Wang)

kína | luxushotel | bánya | nanjing | hotel

FOLYTASD EZZEL

A barangolás joga a Volvo látogatóközpontjának fő szervezőelve

Ilyen épület még nemhogy New Yorkban, de az egész USA-ban sem volt

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram