Pasztell színek, szimmetrikus dizájnok, retró stílusú belső terek – ezek az enteriőrök bármelyik Wes Anderson-filmbe beleillenének.
Miközben a mozik már játsszák az amerikai rendező legújabb filmjét, A Francia Kiadás-t, körbenéztünk a világban, hogy kiderítsük, miként inspirálja Wes Anderson tervezők tucatjait Stockholmtól Melbourne-ig.
WeWork Vejhaj, Kína
Az egykori ópiumgyárat monumentális közösségi irodává alakította a Linehouse stúdió Vejhajban.
A lépcsőhöz használt élénk színek tökéletes kontrasztba helyezik a századfordulós téglafalakat, így a múlt és a jelen között olyan kapcsolatot hoznak létre, amelyet az Anderson-filmek rajongói már jól ismerhetnek.
Cafe Banacado, Svédország
A halvány banánsárga stockholmi kávézó a mediterrán napsütötte bárokat és kávézókat idézi meg.
A lemezlejátszó, a polaroid fényképekkel díszített rózsaszín falak retró hatást keltenek, míg a boltívek Anderson The Grand Budapest Hotel című filmjét idézik meg.
Gavello üzlet, Görögország
A Míkonoszon található ékszerüzlet színes dizájnját a Saint of Athén és a Dive Architects alkotta meg.
A cél az volt, hogy az 1960-as évek luxus úszómedencéjének hangulatát jelenítsék meg.
A retró, mégis modern, Wes Anderson-féle világot a fémből készült bútorok és a vintázs elemek fokozzák.
Hotel Palace étterem, Finnország
A Helsinkiben található Hotel Palace éttermének belső terét a svéd Note Design álmodta meg.
A lágy rózsaszín tónusokkal feldobott enteriőrben az 1950-es évek modernista dizájnja jelenik meg, amelyben központi szerepet kapnak a jellegzetes sárga neontáblák is.
Bar Luce, Olaszország
Wes Anderson saját maga tervezte a Bar Luce-t, melyhez az inspirációt az 1950-es és 1960-as évek milánói kávézóinak hangulatából merítette.
A kárpitozott Formica bútorok, a rózsaszín terrazzo padló és a mintás tapétával borított, boltíves mennyezet egyedi megjelenést kölcsönöz a helynek.
A két flipperben Anderson The Life Aquatic és Castello Cavalcanti című rövidfilmjének szereplői is feltűnnek.
Johnson Wax központja, Egyesült Államok
Az ikonikus építész, Frank Lloyd Wright tervei alapján épült a Johnson Wax főhadiszállása.
A szimmetrikusan elhelyezett szekrények és a szabályosan elrendezett munkaterületek pedantériáját a gomba alakú oszlopok ellensúlyozzák.
The Budapest Cafe, Ausztrália
A Biasol által tervezett melbourne-i étterem belső terében a sötét terrakotta és a narancssárga árnyalatok látványos kontrasztba kerülnek a homok és bézs színekkel, míg a klasszikus hajlítottfa-székek a két világháború közötti európai kávézók világát idézik.
Bun, Olaszország
A milánói hamburgerező belső tereit a spanyol Masquespacio stúdió tervezte.
Az igazán színesre sikerült enteriőr kontrasztos árnyalatait a dekoratív ívek és a klasszikus fehér gömblámpák emelik ki, amelyek visszaköszönnek az étterem székeinek vonalvezetésében is.
(Forrás: Dezeen, fotók: Archdaily, Lonely Planet, SC Johnson)
retro | nagy sztori | enterio | enteriőr | dizájn | belsőépítészet
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen
5 lélegzetelállító túraútvonal Európában, amin egyszer az életben végig kell menni

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!