Was Anderson francia mozi iránti rajongása teljes mértékben megmutatkozott a top 10-es listájának összeállítása során.
Wes Anderson munkásságáról már számos alkalommal ódákat zengtünk a Roadsteren, rajongunk a filmjeiért, így például A Grand Budapest Hotelért, hiszen mindegyik alkotását merész vizuális és narratív stílus jellemzi. Filmjei számos toplistán szerepeltek az évek folyamán és rengeteg díjat be is zsebelt általuk a rendező,
most azonban ő osztotta meg saját rangsorát a valaha készült tíz legjobb moziról.
A legendás rendező a Sight and Sound brit filmes magazin éves közvélemény-kutatásában vett részt. A felmérést 1952 óta minden évben elvégzik a filmipar befolyásos szereplőinek bevonásával.
A Wes Anderson által kiválasztott filmek egytől egyig a francia filmgyártást ünneplik.
- A nagy ábránd (Jean Renoir, 1937)
- Bűnös vagy áldozat (Henri-Georges Clouzot, 1947)
- Madame de… (Max Ophüls, 1953)
- Éli az életét (Jean-Luc Godard, 1962)
- A férfi, aki szerette a nőket (François Truffaut, 1977)
- A vagány (Maurice Pialat, 1980)
- Vagabond (Agnès Varda, 1985)
- Olivier, Olivier (Agnieszka Holland, 1992)
- Ma kezdődik (Bertrand Tavernier, 1999)
- Királyok és királynő (Arnaud Desplechin, 2004)
A filmipar többi szereplője azonban nem osztotta Wes Anderson véleményét, így a végleges rangsorban a fenti filmek egyike sem jelent meg. Az összesített lista első helyét Stanley Kubrick 2001: Űrodüsszeia című filmje szerezte meg,
az idei év legjobbja pedig Jeanne Dielman, 1080 Brüsszel, Kereskedő utca 23. volt.
(Forrás: Hypebeast, fotók: Belmond)
wes anderson | mozi | francia film | film
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
A legjobb programok azoknak, akik nem a hűvös szoba kanapéján töltenék július első napjait
Elképesztően stílusos a mozdulatlan szurkoló, aki a kongói válogatott kabalájává vált a vb-n
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
