Kellemes és kényelmes opció egy mindent kielégítő klasszikus szárazföldi szállodában kipihenni az utazás fáradalmait, de miért ne foglalnánk szobát inkább egy vízen lebegő tutajon?
Erre a nem éppen hétköznapi lehetőségre Thaiföldön lehet lecsapni, egészen pontosan az ország nyugati részén található Srinakarin-tó menti Kancsanaburi városában.
A tavaly megnyitott Z9 resort mind a tizenöt lakosztálya a vízen lebegve várja a vendégeit, ebből kiindulva a tengeribetegségben szenvedőknek nem feltétlenül ajánlatos nyomban tárcsázniuk a recepciót. A komplexumhoz tartozó főépületet ugyan a szárazföldön rendezték be, ott a letisztult és meglehetősen puritán hangulatú étteremben, illetve a bárban tölthetjük el kellemesen az időt.
A lényeg persze a bangkoki Dersyn Studio által tervezett mini úszó hotelekben rejtőzik, melyek mindegyike légkondicionálóval és fürdőszobával felszerelt, valamint természetesen szobaszerviz is jár hozzá.
A Z9 legjobb szolgáltatásainak a végtelenül nyugodt környezet és a természet hihetetlen közelsége számít, amennyiben nem számolunk a minden ilyen exkluzív szálló alapfelszereltségének tekinthető lenyűgöző panorámával. A vendégek gyakorlatilag úgy érezhetik a természet érintését, hogy el sem kell hagyni a szobájukat, hiszen a tó vízének hullámai szinte a talpukat simogatják. Innen már csak egy lépés hajóval, jetskivel, motorcsónakkal vagy kajakkal felfedezni a tavat körbeölelő völgy titkait.
Nagyon helyesen igazán ökotudatos szálloda lett a Z9, mert egyrészt a tervezők a rengeteg újrahasznosított anyagot felhasználva igyekeztek minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyni, másrészt nem véletlenül a vízfelszínre álmodták meg a szobákat: ezzel a módszerrel igen csekély darabot kellett csak kivágniuk a földből.
A könnyű acélszerkezetes épületeket ráadásul jóval egyszerűbb és tisztább volt felhúzni, mintha mondjuk vasbetonból készültek volna.
A vízgazdálkodásra is maximálisan odafigyeltek, ugyanis egy zárt hidraulikus rendszer biztosítja az üdülőhely teljesen autonóm vízforgalmát, plusz a víztároló tisztítása és lecsapolása is anélkül történik, hogy szennyezné a környezetet.
És ha mindez nem lenne elég, a komplexum színeit és formáit úgy választották ki, hogy tökéletesen passzoljanak a tájképbe, a lokáció pedig lehetővé teszi, hogy VIP-helyről gyönyörködhessenek a vendégek a napfelkeltében és a naplementében.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: constructionplusasia.com)
kancsanaburi | Kanchanaburi | pihenő | vízen | szálloda
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!