Kellemes és kényelmes opció egy mindent kielégítő klasszikus szárazföldi szállodában kipihenni az utazás fáradalmait, de miért ne foglalnánk szobát inkább egy vízen lebegő tutajon?
Erre a nem éppen hétköznapi lehetőségre Thaiföldön lehet lecsapni, egészen pontosan az ország nyugati részén található Srinakarin-tó menti Kancsanaburi városában.
A tavaly megnyitott Z9 resort mind a tizenöt lakosztálya a vízen lebegve várja a vendégeit, ebből kiindulva a tengeribetegségben szenvedőknek nem feltétlenül ajánlatos nyomban tárcsázniuk a recepciót. A komplexumhoz tartozó főépületet ugyan a szárazföldön rendezték be, ott a letisztult és meglehetősen puritán hangulatú étteremben, illetve a bárban tölthetjük el kellemesen az időt.
A lényeg persze a bangkoki Dersyn Studio által tervezett mini úszó hotelekben rejtőzik, melyek mindegyike légkondicionálóval és fürdőszobával felszerelt, valamint természetesen szobaszerviz is jár hozzá.
A Z9 legjobb szolgáltatásainak a végtelenül nyugodt környezet és a természet hihetetlen közelsége számít, amennyiben nem számolunk a minden ilyen exkluzív szálló alapfelszereltségének tekinthető lenyűgöző panorámával. A vendégek gyakorlatilag úgy érezhetik a természet érintését, hogy el sem kell hagyni a szobájukat, hiszen a tó vízének hullámai szinte a talpukat simogatják. Innen már csak egy lépés hajóval, jetskivel, motorcsónakkal vagy kajakkal felfedezni a tavat körbeölelő völgy titkait.
Nagyon helyesen igazán ökotudatos szálloda lett a Z9, mert egyrészt a tervezők a rengeteg újrahasznosított anyagot felhasználva igyekeztek minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyni, másrészt nem véletlenül a vízfelszínre álmodták meg a szobákat: ezzel a módszerrel igen csekély darabot kellett csak kivágniuk a földből.
A könnyű acélszerkezetes épületeket ráadásul jóval egyszerűbb és tisztább volt felhúzni, mintha mondjuk vasbetonból készültek volna.
A vízgazdálkodásra is maximálisan odafigyeltek, ugyanis egy zárt hidraulikus rendszer biztosítja az üdülőhely teljesen autonóm vízforgalmát, plusz a víztároló tisztítása és lecsapolása is anélkül történik, hogy szennyezné a környezetet.
És ha mindez nem lenne elég, a komplexum színeit és formáit úgy választották ki, hogy tökéletesen passzoljanak a tájképbe, a lokáció pedig lehetővé teszi, hogy VIP-helyről gyönyörködhessenek a vendégek a napfelkeltében és a naplementében.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: constructionplusasia.com)
pihenő | Kanchanaburi | thaiföld | ökotudatos | vízen
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!