Rick Steves amerikai műsorvezető és turisztikai író néhány évvel ezelőtt egy blogbejegyzésében vette elő a zsebtolvajlás témáját.
Mint írta, hiába úszott meg már mintegy négyezer napnyi utazást nélküle, Párizsban egyszer mégiscsak áldozatul esett a zsebmetszőknek. Úgy véli, ez a saját hibájából történt, ugyanis nem viselte a szokásos övtáskáját a ruhája alatt, így odaveszett a jogosítványa, a hitelkártyája, és a nála lévő készpénz is.
Bár nem részletezte az eset körülményeit, valószínűleg a metrón érte a balszerencse. A 1-es vonalon, amely a város leghíresebb helyszínein halad végig, a tolvajok rutinszerűen vadásznak a turistákra.
“A tapasztalataim azt mutatják, hogy aki nem figyel, és nem hordja olyan biztonságos helyen a pénzét, mint például egy övtáska vagy egy megfelelően záródó táska, előbb-utóbb áldozatul esik a tolvajoknak“– mondta Rick Steves.
Emellett érdemes még néhány óvintézkedést megtennünk:
hagyjuk otthon a luxuskiegészítőket, hogy se a csomagunk, se a ruházatunk ne vonzza a zsebtolvajokat.
Szkenneljük be a fontos dokumentumokat, készítsünk biztonsági másolatot a digitális adatokról, és védjük minden kommunikációs eszközünket jelszóval. Ha kirabolnak, jelentsük a rendőrségen, zároltassuk az összes hitel- illetve bankkártyánkat, és függesszük fel mobilszolgáltatást, ha a telefonunkat lopták el.
Párizsban az egyik legrosszabb a zsebtolvaj-helyzet a világon, és a bűnözők gyakran álcázzák magukat utcai árusnak vagy aláírásgyűjtőnek.
Noha a zsebtolvajlás világszerte elterjedt jelenség, vannak olyan városok, amelyek az általános biztonságot tekintve kiemelkednek az átlagból, és olyanok, amelyeknek az egyedül utazók is bátran nekivághatnak.
(Forrás: Euronews, képek: Unsplash)
párizs | jótanácsok | Rick Steves | zsebtolvajAz EU Magyarország számára is drasztikus döntést hozott: meghosszabbítják a gazdasági szankciókat Oroszország ellen
Zene, művészet és hihetetlen ételek várnak Madridban

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!