Képletesen harmincháromezer szoba ajtajára fordítják rá a kulcsot.
Chris Nassetta, a Hilton ügyvezető igazgatója bejelentette, hogy a világhírű szállodalánc százötven hotelt zár be Kínában ideiglenes jelleggel. A döntés a helyi hatóságok útmutatásai alapján született meg, de nem érinti a szállodák már meglévő vendégeit.
Új foglalásokra viszont nincs lehetőség.
Természetesen mindent megtesznek majd, hogy minél hamarabb újranyissák a hoteleket, ám ez kizárólag hatósági engedéllyel történhet meg.
A Hilton négy szállodát üzemeltet a koronavírus kiindulási helyének számító Vuhan városában, Kínában pedig összesen kétszázhuszonöt egységük működik. Azt is bejelentették, hogy a koronavírus okozta veszteségeik nagyjából hat-tizenkét hónapon belül állhatnak helyre – a Hilton az első szállodalánc, amely ismertette becslését a vírus bevételekre gyakorolt hatásáról.
A koronavírus várhatóan több milliárd dolláros veszteséget okoz az amerikai utazási iparnak is. Szakértők szerint 2020-ban a szállodaipar 4,6 millió éjszakát veszíthet a vírus miatt, ami akár 5,8 milliárd dollárnyi bevételkiesést jelenthet.
Nem a Hilton az egyetlen szállodalánc, amely változásokat vezetett be Kínában: korábban a Best Western, a Hyatt, a Marriott, az IHG, és Wyndham is enyhítette a szobák lemondásával kapcsolatos szankcióit az érintett területeken, az Airbnb pedig lehetővé tette a foglalások ingyenes törlését.
Korábban megírtuk, hogy a Vuhanból induló vírus hogyan alakította át az utazási lehetőségeket, illetve azt is, milyen példátlan lépéseket tett Kína a továbbterjedés megakadályozása érdekében. A légitársaságok többsége pedig szokatlan intézkedéseket vezetett be, és rengeteg járatot töröltek már.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Getty Images)
utazás | szálloda | hotel | hilton | kína
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!