A Happy City Index több ezer tényezőt figyelembe véve felmérte egyes városok lakosainak életminőségét. Megérkeztek az eredmények.
Mielőtt ebből szemezgetnénk, vizsgáljuk meg, mi az, ami boldoggá tesz valakit a városában? Egyesek imádják a sok zöldterületet, mások élénk éjszakai életre vágynak, sokan meg a kettő harmonikus egyensúlyát szeretik. De akad még rengeteg más komponens is, amit figyelembe kell venni.
A Happy City Index által megnézett alapszempontok öt kategóriába csoportosíthatók: lakosok, kormányzás, környezet, gazdaság és mobilitás.
Európa idén abszolút dominálta a rangsort, a lista első húsz helyéből tizenkilencet behúzott. Az élen a második legnagyobb dán városnak számító Aarhus végzett.
Talán kevésbé van a köztudatban, mint Koppenhága (amely egyébként nyolcadik lett), pedig a "mosolyok városaként" is ismert – ez nagyrészt annak az elégedettségnek köszönhető, amit az emberek a város egyedülálló domboldali fekvése miatt éreznek.
Zürich zárt a második, Berlin a harmadik, Göteborg a negyedik, Amszterdam pedig az ötödik helyen. Az élmezőny egyetlen nem európai szereplője a művészeti színteréről ismert amerikai Minneapolis.
Íme tehát a világ húsz legboldogabb városa:
- Aarhus
- Zürich
- Berlin
- Göteborg
- Amszterdam
- Helsinki
- Bristol
- Koppenhága
- Genf
- München
- Stockholm
- Rotterdam
- Oulu
- Bécs
- Edinburgh
- Reykjavik
- Aalborg
- Minneapolis
- Bázel
- Ålesund
Míg egyesek a kedvezőbb pénzügyek miatt költöznek külföldre (különösen a digitális nomádokra igaz ez), mások a karrierjüket követve a világ legdrágább városaiban kezdenek új életet – elvégre ott vannak a lehetőségek. De vajon melyik város a legdrágább hely, ahová el lehet költözni?
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
világ | felmérés | városai | lista | legboldogabb
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!