Azt hittük, a turbulencia a legnagyobb veszély, ami egy repülőúton fenyegthet? Lehet, hogy tévedünk.
Egy volt légiutas-kísérő, aki a TikTokon Kayla néven készít videókat, elárulja, hogy nem ez az egyetlen dolog, amire fel kell készülnünk a repülés előtt. Mint mondja, van még valami: az UV-sugárzás, ami annál erősebbé válik, minél közelebb kerülünk a naphoz.
Talán nem is gondolnánk, hogy az apró repülőgépablakok milyen sok napfényt eresztenek át. Ezért azt ajánlja, hogy repülés előtt, de közben is legalább az arcunkat és a kezünket kenjük be naptejjel.
Kayla figyelmeztetését Dendy Engelman, okleveles kozmetikai bőrgyógyász és sebész is megerősítette, aki elmondta, hogy az UV-, vagyis ultraibolya-sugárzás intenzitása magasabb a repülőn, és növeli a bőrkárosodás kockázatát.
Minél magasabban járunk, annál nagyobb dózisú sugárzás ér minket, ráadásul az ózonréteg is annál vékonyabb.
Egy 2015-ös kutatás szerint azok a pilóták, akik ötvenhat percig repültek harmincezer láb magasan, ugyanolyan ultraibolya sugárzásnak voltak kitéve, mintha húsz percig szoláriumoztak volna. A tanulmány azt is megállapította, hogy a pilóták és a személyzet körében kétszer nagyobb a melanoma kialakulásának valószínűsége, mint az átlagnépesség körében.
Bár az ablaküveg jól szűri az UVB-sugarakat, ugyanez nem mondható el az UVA-sugarakról, amelyek szintén ráncok kialakuláshoz és leégéshez vezetnek a bőrrákról nem is beszélve.
Amikor a legjobb helyet keressük a repülőn, több szempont alapján is választhatunk, egy repülési szakértő pedig elárulta, hogyan tegyük. Ha pedig nemcsak az UV-sugárzástól szorongunk, akkor ezeket a tanácsokat érdemes megfogadnunk.
(Forrás: NY Post, képek: Getty Images)
naptej | fedélzet | tipp | repülés | légiutas-kísérő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!