Március 8-tól egy kivétellel valamennyi nemzetközi járatát törli az Aeroflot, a hivatalos magyarázat szerint a “járatok működését akadályozó körülmények” miatt.
A törlés az Aeroflot-csoport valamennyi légitársaságára vonatkozik, beleértve a Rossiyát és az Aurorát. Az Aeroflot járatait törölték a globális Sabre-rendszerből is, amely a jegyvásárlásokat és egyéb tranzakciókat bonyolítja.
A szankció ellenben nem érinti a belföldi járatokat és Fehéroroszországot, vagyis utóbbi az egyetlen külföldi ország, ahová elindulhatnak az Aeroflot gépei.
A nemzetközi szankciók következtében egyébként bajban vannak az orosz légitársaságok: nehezen tudják kifizetni a földi kiszolgálás és az üzemanyagok költségeit, a repülőket tulajdonló bérbeadók pedig igyekeznek minél hamarabb visszavenni a gépeiket.
Februárban még az Aeroflot, a Rossiya és az Aurora összesen 2409 járatot üzemeltetett száz nemzetközi célállomásra ötvenhárom országban. Az Európai Unió, Kanada és az Egyesült Államok által elrendelt repülési tilalmak után az Aeroflot-csoport nemzetközi hálózata felére zsugorodott; a légitársaság számára huszonöt ország negyvenhét célállomása maradt elérhető, ami havi 1225 utat jelent.
Március 8. után pedig még rosszabbul alakul a helyzet, hiszen csupán Minszk lesz az Aeroflot egyetlen nemzetközi célállomása.
Miután a legtöbb európai ország, valamint az Egyesült Államok és Kanada is kitiltotta légteréből az orosz repülőgépeket, és Oroszországba sem repülhetnek az említett országok gépei, a nemzetközi légi útvonalak drasztikusan megváltoztak, és igencsak bonyolulttá vált például Európából Ázsiába eljutni.
(Forrás: Flightradar, NY Times, fotók: Getty Images)
járatok | minszk | nemzetközi | háború | szankció
Az EU Magyarország számára is drasztikus döntést hozott: meghosszabbítják a gazdasági szankciókat Oroszország ellen
Zene, művészet és hihetetlen ételek várnak Madridban

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!