Van olyan terület a szomszédban, ahol március 15-étől nyithatnak az éttermek

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Ausztriában csak az éttermek kerthelyiségei nyithatnak ki húsvét előtt, továbbá engedélyezik az ifjúsági sporttevékenységet szabadtéren, de a részvétel feltétele a negatív koronavírus teszt lesz – erről döntött az osztrák kormány.

Egyetlen tartomány, a nyugati Vorarlberg került olyan kivételes helyzetbe, hogy – jó járványügyi mutatóinak köszönhetően – már március 15-én kinyithatnak az éttermek, valamint a sport- és kulturális létesítmények is.

"A napi új megbetegedések növekvő száma nem teszi lehetővé a sokak által várt széles körű nyitásokat" – magyarázta a döntést Sebastian Kurz osztrák kancellár. Mivel azonban a járványhelyzetet tekintve jelentős eltérés mutatkozik az ország keleti és nyugati része között, a kormány a regionális nyitás mellett döntött.

Ausztriában Vorarlberg az egyetlen olyan tartomány, ahol az úgynevezett hétnapos megbetegedési átlag – amely százezer lakosra vetített heti átlagot jelent – jóval száz alatt van (73,3), míg Ausztria-szerte ez az adat inkább a kétszázhoz közelít. Ezért Vorarlberg azzal, hogy március 15-én elsőként újra megnyithatja az éttermeket – és nem csak azok kerthelyiségeit –, illetve kulturális és sportlétesítményeit, Ausztria "kísérleti tartományává" is válik a kancellár szerint.

Az ország többi részén, így a fővárosban is zárva maradnak a vendéglátó- és szabadidős létesítmények. Két területen várható némi enyhítés: a heti kétszeri iskolai tesztelésnek köszönhetően a gyerekeknek és a fiataloknak megengedik március 15-étől a szabadtéri közösségi sportot, továbbá március 27-étől – szigorú biztonsági előírások mellett – kinyithatnak az éttermek kerthelyiségei.

Kurz a további nyitásokat csak húsvét utánra helyezte kilátásba, de minden további lazítás a járványügyi mutatók alakulásának, és a lakosság – elsősorban az idősek és a magas kockázatú csoportba sorolt rétegek – átoltottságának függvénye.

Eközben kinyitottak a kávézók és éttermek teraszai hétfőn Horvátországban, a vendéglátósok mintegy hetvenöt százaléka élt ezzel a lehetőséggel a korlátozások feloldását követően. A vendéglátás újra zajlik, de a kijárási tilalmat mégsem törölték el teljesen az olaszországi Szardínia szigetén, ahol hétfőn újraindult az élet a koronavírus-járvány miatti korlátozások majdnem teljes körű feloldásával.

(Forrás: MTI, fotók: Getty Images, Unsplash)

húdvét | nyitás | étterem | lazítás | kerthelyiség | ausztria

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom