Az egyik gyakran bevetett trükk valójában nem igazán működik.
Szakértők óva intik az utazókat attól, hogy kizárólag a nyomkövető eszközökre támaszkodjanak a poggyászuk biztonságát illetően. Sokan GPS-nyomkövetőt raknak a feladott csomagjukra, hogy könnyen megtalálják azt, ha netán eltűnne. A szakemberek azonban arra figyelmeztetnek, hogy ez egyáltalán nem bombabiztos megoldás, és még egy ilyen szerkezetre hagyatkozva is balul sülhetnek el a dolgok.
Az egyik fő probléma például, hogy a tolvajok már tudják, hogy figyelniük kell ezeket az kütyüket; átnézik a táskákat, és eldobnak mindent, amit potenciális GPS-eszköznek gondolnak.
„A poggyászkövető hasznos dolog, ha a táska elkeveredik. De nem lopásgátló eszköz. A tolvajok okosak, és eltávolíthatják vagy kikapcsolhatják a nyomkövetőket, így az AirTag valószínűleg használhatatlan lesz” – mondja egy utazási szakember.
A szakértők azt tanácsolják mindenkinek, aki poggyászkövetőt vet be, hogy használjon kevésbé felismerhető márkájú készüléket, így a tolvajok nem fogják észlelni, amikor a csomagban turkálnak. Kerüljék továbbá a kifejezetten GPS-nyomkövető tárolására kialakított zsebeket vagy rekeszeket, mivel azokban sokkal könnyebb megtalálni. Bontsák ki a belső bélést, és ragasszák be az eszközt egy szövetlap alá.
Akad más módja is annak, hogy ne tűnjön el a poggyászunk és még technikát sem szükséges alkalmazni hozzá. Az egyik ilyen opció például, hogy csupán kézipoggyásszal repülünk, és amennyire csak lehet, kerüljük az átszállást. A Sun Online Travel rezidens légiutas-kísérője szerint ez a két legjobb módja annak, hogy az utasok növeljék esélyeiket arra, hogy biztonságban megérkezzenek a csomagjaik. Az átszállás ugyanis megduplázza a poggyász eltűnésének kockázatát.
Ha tehetjük, válasszunk közvetlen járatot – még ha kicsit többe is kerül a jegy. A csak kézipoggyásszal való repülés egyben azt is jelenti, hogy leszálláskor nem kell hosszasan sorban állni a csomagkiadásnál.
Muszáj aludni pár órát a hosszú távú repülőutakon, ami egyben az egyik legnagyobb kihívást jelentő feladat is – különösen akkor, ha a turistaosztályra sikerült helyet foglalni. Justin Agustin fitneszszakértő egy felkapottá vált TikTok-videóban mutat be egy katonai módszert, melyről azt állítja, hogy az abban látható technikát alkalmazók kilencvenhat százalékát két perc alatt elnyomja az álom.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
csomag | tolvaj | nyomkövető | utazás | poggyász | lopás
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!