Íjászat a Parlament előtt, strandröplabda a Vajdahunyad váránál, kerékpár a Várkert Bazárnál, úszás és vízilabda a Margitszigeten.
A megnyitó előtti napon egy körképben mutattuk be, hogy semmit nem bíznak a véletlenre a párizsi olimpia szervezői: ahol csak lehetett a sima stadionok helyet olyan különleges helyszínekre vitték az eseményeket, mint a Versaille-ban rendezett öttusa, az Eiffel-torony árnyékában lévő strandröplabda, a Marseille-i-öbölben tartott vitorlázás vagy épp olyan illusztris sporthelyszínek bevonása, mint teniszt befogadó Roland Garros pályáin.
Pár évvel ezelőtt a világ egyik legjobb látványtervező stúdiójának számító Brick Visual nagyon hasonló koncepció mentén készítette el a budapesti olimpiai pályázat tervezett helyszíneit.
2016-ben éppen a 2024-es játékokra pályázott a magyar főváros, a pályázati anyag részeként pedig számos render készült a helyszínekről – és éppen úgy, ahogy most egy gigantikus Párizs-bemutató lett az olimpiából, Budapest is felvillantotta volna a legszebb épületeit és a lenyűgöző természeti adottságait.
A párizsi olimpia különleges helyszíneit ebben a galériában mutattuk be:
Ám az olimpiai mámorban is fontos tisztában lenni jó néhány előírással, amelyek megszegése súlyos büntetéssel jár Párizsban. Másfelől persze vannak dolgok, amelyeket kizárólag Párizsban csinálhatsz, ezekből szedtünk itt össze hetet.
brick visual | párizs | budapest | olimpia
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
A Hévízi-tó gazdag élővilága ihlette a partjára épülő 285 szobás szállót
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!