A turisták gyakran válhatnak célzott csalások áldozatává, különösen a forgalmas európai városokban. Van azonban egy egyszerű módja annak, hogy felismerjük és megállítsuk a bajt.
Tavaly a biztosítással foglalkozó Quotezone.co.uk által közölt adatok szerint Franciaország és Spanyolország volt a két legrosszabb európai ország a turistákat ért csalások szempontjából, konkrét helyeket tekintve az Eiffel-torony és a Notre-Dame-székesegyház "emelkedett ki."
James Smith utazási szakértő elmondta, hogy az egyik leggyakoribb átverés a naivnak látszó turistákat célozza, akiknél gyakran bepróbálkoznak, mivel elsőre elég ártatlannak tűnnek. Sokszor egy étteremben vagy éjszakai klubban dolgozó barátságos helyiek keresik meg őket.
"A jelentős turisztikai központok, mint mondjuk Róma, Párizs és Barcelona tele vannak olyan rosszakarókkal, akik pénzt kérnek, klubokat reklámoznak, vagy megpróbálnak karkötőt húzni a gyanútlan bóklászó csuklójára, miközben barátságos turistának adják ki magukat" – mondta.
"Ezek a szituációk viszont gyakran azzal végződnek, hogy a turistákból pénzt csalnak ki – néha a semmiért cserébe. A legjobb módszer az ilyen utcai csalások ellen az, ha egy kicsit udvariatlanok vagyunk" – tanácsolja a szakértő.
Ha elég sokáig nem veszünk róluk tudomást, vagy nagyon szigorúan nemet mondunk, nem fogják ránk pazarolni az idejüket.
A szakértő hozzátette, hogy a csalók jellemzően olyanokhoz mennek oda, akik "izgatottnak tűnnek, hogy ott lehetnek, ahol, és nem sietnek sehová".
Ajánlott előzetesen némi kutatást végezni a helyi csalási szokásokról, mert akkor tudni fogjuk, mire kell odafigyelni. Az felkészülés abban is segíthet, hogy kevésbé érezzük magunkat elveszettnek egy idegen helyen, könnyebben beilleszkedhetünk a környezetbe, hogy kevésbé tűnjünk turistának.
Nem árt résen lenni akkor is, ha az ember Budapesten foglalna szállást vagy vonatjegyet venne.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
szakértő | átverés | utazás | turista | csalás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!