A Hublot és a Depeche Mode összefogott, a kollaborációból pedig egy elképesztő, monokróm karóra született meg.
A svájci óragyártó egyesítette erőit a Depeche Mode-dal, hogy a kollaborációból megszülető karórával a brit zenekar legújabb albuma előtt tisztelegjenek. A Memento Mori azt jelenti: légy tudatában a halálnak. Arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy
éljünk a jelenben és értékeljük a Földön eltöltött időnket.
A monokróm karóra, rajta egy tekintélyes méretű koponyával, sokkal inkább tűnik gót stílusúnak, mint újhullámosnak. A látványos megjelenést tonneau alakú kerámia tok és hozzá illő kerámia előlap fokozza, amit hegyes szegecsek díszítenek. A számlap alatt kis fekete kerámia gömbök áramlanak ide-oda a csukló mozgásával párhuzamosan.
A karóra hátoldalán a zenekar neve látható, a fekete gumiszíjat pedig ugyanolyan szegecsekkel látták el, mint amilyenek az előlapon láthatók.
Nem ez az első alkalom, hogy a Depeche Mode és a világhírű óragyártó kooperál. A zenekar és a Hublot először tizennégy évvel ezelőtt működött együtt, akkor közösen hívták fel a figyelmet a környezetvédelmi és humanitárius tevékenységekre. Azóta minden turnéjukat, így a Memento Mori világ körüli lemezbemutatóját is támogatják.
A Spirit of Big Bang Depeche Mode-karóra ára több mint harmincnégyezer dollár, azaz átszámítva nagyjából 12,2 millió forint.
(Forrás: RobbReport, fotók: Hublot)
Hublot | Depeche Mode | karóra
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!