Itt a billentyűzet, aminek minden egyes gombja menekülésre szolgál

 William Fort belga művész The Resignation néven tervezett billentyűzetet, amely „a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról” gondolkoztat el az alkotói szándék szerint.

Az még csak hagyján, hogy William Fort csupa egyedi készítésű műanyag fedést applikált a The Resignation billentyűzetre, de annak képességei nem merülnek a csupa-csupa ESC feliratban.

A belga művész átprogramozta a teljes áramköri lapot, így ténylegesen minden billentyű kilépő funkcióval szolgál.

A teljesen alumínium TKL (tenkeyless, azaz numerikus részt nélkülöző) billentyűzet ezzel a hagyományos kétirányú kommunikáció eszközéből a digitális detox szimbólumává avanzsált.

A funkcionálisan is „csupa escape”, az aluminium révén tartós billentyűzet egyedi fedései érintéskor a minőség érzetét nyújtják, mindez a művészi szándékot hangsúlyozza.

A funkcionális billentyűzet konceptuális művészetté alakításával William Fort a technológiához való viszonyuk, és a menekülés fogalmának átgondolására sarkall.

A Resignation egy mindannyiunk által jól ismert, teljesen hétköznapi tárgy segítségével gondolkodtat el a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról.

„Ne kérdezd, hogyan, de egy ideje rabul ejtettek az egyedi mechanikus billentyűzetek – írta Fort az Instagramon. – Miután elkészítettem nagyjából 15-öt, kíváncsi lettem, be tudom-e építeni ez az új hobbimat a művészeti gyakorlatomba.”

Mondhatjuk, hogy sikerült, mindenesetre Fortnak más hasonló művészi trollkodása is volt már, mint amikor egy túlméretezett autós „wunderbaumot” vitt ki egy valódi erdőbe (The great outdoors, 2023).

Persze olyanra is van példa, hogy egy digitális alkotás válik művészetté, például Anna Zsiljeva a virtuális valóságban fest furcsa, szoborszerű képeket. Ha pedig szeretnél felismerni egy digitális minimalistát, esetleg magad is azzá válni, akkor ebben a könyvben találsz hozzá módszereket.

(Forrás, fotók: William Fort)

digitális detox | billentyűzet | The Resignation | william fort

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom