Itt a billentyűzet, aminek minden egyes gombja menekülésre szolgál

 William Fort belga művész The Resignation néven tervezett billentyűzetet, amely „a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról” gondolkoztat el az alkotói szándék szerint.

Az még csak hagyján, hogy William Fort csupa egyedi készítésű műanyag fedést applikált a The Resignation billentyűzetre, de annak képességei nem merülnek a csupa-csupa ESC feliratban.

A belga művész átprogramozta a teljes áramköri lapot, így ténylegesen minden billentyű kilépő funkcióval szolgál.

A teljesen alumínium TKL (tenkeyless, azaz numerikus részt nélkülöző) billentyűzet ezzel a hagyományos kétirányú kommunikáció eszközéből a digitális detox szimbólumává avanzsált.

A funkcionálisan is „csupa escape”, az aluminium révén tartós billentyűzet egyedi fedései érintéskor a minőség érzetét nyújtják, mindez a művészi szándékot hangsúlyozza.

A funkcionális billentyűzet konceptuális művészetté alakításával William Fort a technológiához való viszonyuk, és a menekülés fogalmának átgondolására sarkall.

A Resignation egy mindannyiunk által jól ismert, teljesen hétköznapi tárgy segítségével gondolkodtat el a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról.

„Ne kérdezd, hogyan, de egy ideje rabul ejtettek az egyedi mechanikus billentyűzetek – írta Fort az Instagramon. – Miután elkészítettem nagyjából 15-öt, kíváncsi lettem, be tudom-e építeni ez az új hobbimat a művészeti gyakorlatomba.”

Mondhatjuk, hogy sikerült, mindenesetre Fortnak más hasonló művészi trollkodása is volt már, mint amikor egy túlméretezett autós „wunderbaumot” vitt ki egy valódi erdőbe (The great outdoors, 2023).

Persze olyanra is van példa, hogy egy digitális alkotás válik művészetté, például Anna Zsiljeva a virtuális valóságban fest furcsa, szoborszerű képeket. Ha pedig szeretnél felismerni egy digitális minimalistát, esetleg magad is azzá válni, akkor ebben a könyvben találsz hozzá módszereket.

(Forrás, fotók: William Fort)

william fort | billentyűzet | digitális detox | The Resignation

FOLYTASD EZZEL

Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat

Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Itt van az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted az őszi hagyományokat
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom