Itt a billentyűzet, aminek minden egyes gombja menekülésre szolgál

 William Fort belga művész The Resignation néven tervezett billentyűzetet, amely „a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról” gondolkoztat el az alkotói szándék szerint.

Az még csak hagyján, hogy William Fort csupa egyedi készítésű műanyag fedést applikált a The Resignation billentyűzetre, de annak képességei nem merülnek a csupa-csupa ESC feliratban.

A belga művész átprogramozta a teljes áramköri lapot, így ténylegesen minden billentyű kilépő funkcióval szolgál.

A teljesen alumínium TKL (tenkeyless, azaz numerikus részt nélkülöző) billentyűzet ezzel a hagyományos kétirányú kommunikáció eszközéből a digitális detox szimbólumává avanzsált.

A funkcionálisan is „csupa escape”, az aluminium révén tartós billentyűzet egyedi fedései érintéskor a minőség érzetét nyújtják, mindez a művészi szándékot hangsúlyozza.

A funkcionális billentyűzet konceptuális művészetté alakításával William Fort a technológiához való viszonyuk, és a menekülés fogalmának átgondolására sarkall.

A Resignation egy mindannyiunk által jól ismert, teljesen hétköznapi tárgy segítségével gondolkodtat el a digitális függőségeinkről, és az azoktól való megszabadulás vágyáról.

„Ne kérdezd, hogyan, de egy ideje rabul ejtettek az egyedi mechanikus billentyűzetek – írta Fort az Instagramon. – Miután elkészítettem nagyjából 15-öt, kíváncsi lettem, be tudom-e építeni ez az új hobbimat a művészeti gyakorlatomba.”

Mondhatjuk, hogy sikerült, mindenesetre Fortnak más hasonló művészi trollkodása is volt már, mint amikor egy túlméretezett autós „wunderbaumot” vitt ki egy valódi erdőbe (The great outdoors, 2023).

Persze olyanra is van példa, hogy egy digitális alkotás válik művészetté, például Anna Zsiljeva a virtuális valóságban fest furcsa, szoborszerű képeket. Ha pedig szeretnél felismerni egy digitális minimalistát, esetleg magad is azzá válni, akkor ebben a könyvben találsz hozzá módszereket.

(Forrás, fotók: William Fort)

william fort | billentyűzet | digitális detox | The Resignation

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Hirdetés