Egy friss tanulmány a világ különböző városait rangsorolta a megélhetési költségek, az internet sebessége és az életminőség alapján. A listán a magyar főváros igen előkelő helyre került.
A Flatio nemrégiben megvizsgálta számos város lakhatási költségét, az internet sebességét és az életminőséget, hogy meghatározza, melyek a legjobb lehetőségek a digitális nomádok számára. Ez alapján állították össze húszas listájukat, amelyben Budapest az ötödik helyen végzett.
Az első helyet Lisszabon szerezte meg. A nyugat-európai fővárosokhoz képest meglehetősen megfizethető, egy egyedülálló személy havi kiadásai – lakhatással együtt – nagyjából ezerkétszáz és ezernyolcszáz euró, azaz 488 ezer és 732 ezer forint között mozognak. Ráadásul
a portugál főváros évente körülbelül háromszáz napsütéses nappal büszkélkedhet, ami aligha rontja az életminőséget.
De nem Lisszabon az egyetlen portugál város a listán. Porto a hetedik helyen zárt, ahol a megélhetési költségek általában ezer és ezerötszáz euró, vagyis 400 ezer és 610 ezer forint között alakulnak. A város nyugodt hangulatának, kiváló tömegközlekedésének és a közeli Douro-völgy természeti kincseinek köszönhetően nagyszerű lakóhely lehet.
A második helyen Varsó végzett, köszönhetően a virágzó tech szcénának, a megfizethető megélhetési költségeknek és a kiváló infrastruktúrának. Az itteni költségek nagyjából megegyeznek Portóéval, emellett pedig a kutatás kiemelte a város vendégszerető légkörét és az olyan remek zöldterületeit, mint például a gyönyörű Łazienki parkot.
A felmérés szerint Budapest az ötödik helyét történelmi örökségének, pezsgő kulturális életének és modern szolgáltatásainak köszönheti, amelyek ideális környezetet kínálnak a távoli munkavégzéshez. A város lenyűgöző építészete, élénk társasági élete és kedvező megélhetési költségei különösen vonzóvá teszik a a magyar fővárost a szabadúszók számára. Az ikonikus termálfürdők és a folyamatosan bővülő közösségi munkaterek egyaránt támogatják a hatékony munkavégzést és a feltöltődést, így Budapest tökéletes egyensúlyt kínál a produktivitás és a kikapcsolódás között. A megélhetési költségeket egy egyedülálló személy vonatkozásában havi 400 ezer és 610 ezer forint közé becsülték a választott kerülettől és életstílustól függően.
Íme, a legjobb húsz digitális nomád úti cél 2025-ben:
- Lisszabon
- Varsó
- Prága
- Zágráb
- Budapest
- Berlin
- Porto
- Bécs
- Barcelona
- Brünn
- Madeira
- Málaga
- London
- Split
- Madrid
- Párizs
- Bangkok
- Szófia
- Albufeira
- Valencia
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
távmunkás | digitális nomád | úti cél | budapest | rangsor
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!