Bár a "repülőgépes megfázás" és a "nyaralási nátha" nem számít hivatalos betegségnek, évente mégis több tízezren betegszenek meg tőlük. De mindkettő elkerülhető.
"Ha lehetséges, próbáljunk meg nem csúcsidőben utazni – ami a hét közepét és a délelőtti vagy a kora délutáni időszakot jelenti –, ahelyett, hogy nagyon korán vagy este repülnénk. Ez persze nyilván függ az úti céltól és a légitársaságtól, de érdemes előre tájékozódni" – írja a Yahoo News cikkében Dr. Barbara Bawer, az amerikai Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának háziorvosa.
A csúcsidőn kívül utazók nagyobb valószínűséggel kevesebb baktériummal találkoznak, de a nap közepén történő utazásnak más előnye is van: ilyen például, hogy előző este egész éjjel nyugodtabban lehet aludni.
Dr. Bawer azt is elárulta, hogy miért visel még mindig maszkot a fedélzeten. – Bár a Covid már nem jelent olyan nagy problémát, mint korábban, tekintettel arra, hogy a repülőgépen ugyanolyan keringő levegővel vagyok egy térben, még mindig van rajtam maszk a terminálon is.
Dr. Bawer további tanácsai szerint ne tervezzünk túl sok tevékenységet a nyaralás idejére, és gondoskodjunk arról, hogy sok időnk legyen a pihenésre, valamint kiegyensúlyozottan táplálkozzunk.
A kézipoggyász bepakolása kihívást jelenthet azok számára, akik hajlamosak néha túl sok, netán túlságosan helypazarló, vagy éppenséggel túl kevés dolgot magukkal vinni egy útra. Íme kilenc tárgy, aminek mindenképp helyet kell szorítani (a nyilvánvaló tételeken, például a személyes iratokon kívül), hogy kényelmesen utazhassunk bárhová a világban.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
utazás | magyarázat | repülés | javaslat | tanács | jobb

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!