Egy orvos elárulta, miért jobb a nap közepén repülni

Bár a "repülőgépes megfázás" és a "nyaralási nátha" nem számít hivatalos betegségnek, évente mégis több tízezren betegszenek meg tőlük. De mindkettő elkerülhető.

"Ha lehetséges, próbáljunk meg nem csúcsidőben utazni – ami a hét közepét és a délelőtti vagy a kora délutáni időszakot jelenti –, ahelyett, hogy nagyon korán vagy este repülnénk. Ez persze nyilván függ az úti céltól és a légitársaságtól, de érdemes előre tájékozódni" – írja a Yahoo News cikkében Dr. Barbara Bawer, az amerikai Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának háziorvosa.

A csúcsidőn kívül utazók nagyobb valószínűséggel kevesebb baktériummal találkoznak, de a nap közepén történő utazásnak más előnye is van: ilyen például, hogy előző este egész éjjel nyugodtabban lehet aludni.

Dr. Bawer azt is elárulta, hogy miért visel még mindig maszkot a fedélzeten. –  Bár a Covid már nem jelent olyan nagy problémát, mint korábban, tekintettel arra, hogy a repülőgépen ugyanolyan keringő levegővel vagyok egy térben, még mindig van rajtam maszk a terminálon is.

Dr. Bawer további tanácsai szerint ne tervezzünk túl sok tevékenységet a nyaralás idejére, és gondoskodjunk arról, hogy sok időnk legyen a pihenésre, valamint kiegyensúlyozottan táplálkozzunk.

A kézipoggyász bepakolása kihívást jelenthet azok számára, akik hajlamosak néha túl sok, netán túlságosan helypazarló, vagy éppenséggel túl kevés dolgot magukkal vinni egy útra. Íme kilenc tárgy, aminek mindenképp helyet kell szorítani (a nyilvánvaló tételeken, például a személyes iratokon kívül), hogy kényelmesen utazhassunk bárhová a világban.

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

magyarázat | nap közepén | jobb | repülés | javaslat | utazás

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom