Ezért a motoros vendégházért érdemes kétkerekűre pattanni

A 66-os országút mellett rendezett be motorosmotelt egy kaliforniai házaspár az új-mexikói Santa Fében. A dekorációt Frida Kahlo és Georgia O’Keefe szellemisége és a modern minimalizmus egyaránt inspirálta.

Jay és Allison Carroll valószínűleg házasságuk eddigi legnagyobb bulijába vágtak bele, amikor vállalkoztak a híres és hírhedt 66-os országút melletti nyolcvanhat szobás motel lakberendezésére.

A kivitelezés kreatív részét egy az egyben ők intézték, az újdonsült tulajdonos, Jeff Burns segítségével, aki több mint egy évtizeddel ezelőtt éjszakázott először az egyik szobában, és azonnal beleszeretett a hely szellemébe. Nem sokkal az élmény után felvette a kapcsolatot a tulajdonossal, és évekig próbálta megszerezni magának a motelt, míg végül sikerült létrejönnie az üzletnek. Akkor a több mint nyolc évtizede működő szállás sorsa megpecsételődött, és elindult a butikmotellé válás útján.

Az El Rey Court 1936-ban nyitott meg az akkor kevésbé felkapott útszakasz mellett, ami a nyitás legelején még nem ígért sok jót a szállóvendégek számát illetően, később viszont egyre javult a statisztika.

Az El Rey ma már az egyik legforgalmasabb és kifejezetten trendinek számító Baca negyed közelében helyezkedik el, ami a vásárlás és a szórakozás új-mexikói fellegvára.

A motelben eredetileg tizenkét szoba üzemelt, ez a szám az évek során a hétszeresére nőtt, és egy kétszintes spanyol-amerikai udvar, illetve egy kéthektáros telek is hozzá kapcsolódott, egy úszómedencével és a hozzá tartozó napozórésszel.

A szakaszos építkezések és felújítások miatt a motelben sokáig teljes volt a stíluskeveredés, amit a Carroll házaspár próbált meg tisztába tenni.

A helyiségek megjelenését elsősorban az Új-Mexikóban még fellelhető tradicionális, paraszti motívumok határozzák meg, ehhez jön egy csipetnyi amerikai minimalizmus, ami a képeket elnézve nagyon is jót tesz a folklór elemeknek. A festőnő, Georgia O’Keefe például nagy hatással volt a kreatívokra az enteriőrdizájn megszületésekor és persze a falakon lógó művek kiválasztásakor.

Jay és Allison egyébként körülbelül egy évet töltött azzal, hogy megtalálják a megfelelő tárgyakat, a hatvanas évekre jellemző amerikai moduláris kanapéktól egészen a kézzel készített, hagyományosan fából és bőrből álló hordószékekig.

A szobák kiegészítői között helyet kaptak a navajo indiánok hagyományos szőttesei és textíliái, szintén a mexikói térségre jellemző gombszerű villanykapcsolók és agyagból készült kandallók.

Bár az épület építészeti jellegzetességei a legtöbb helyen megmaradtak – a mexikói házaknál használatos egyszerű csempék és fapadlók, a jellegzetes fagerendák –, ezek kiegészültek néhány modern elemmel is, például a mostanában felkapott kaptárszerkezetű padlóval és különleges falfestésekkel.

A kivitelezők nagyon ügyeltek rá, hogy lehetőleg minél kevésbé nyúljanak bele a hely alapszerkezetébe – kivéve a reggelizőként funkcionáló szobát, amit bárrá alakítottak át, és ahová ma már a környék összes menő arca benéz egy agavékoktélra.

Ez is érdekelhet:
Legelésző lovakkal bámulhatjuk a naplementét ennek az argentin háznak a tetején

Nem hétköznapi látvány ez a domboldalból kiálló spirállépcsős ház, melyet mesterséges tó és szépen megmunkált gyepszőnyeg ölel körbe a Pampákon.

hagyomány | indián | motoros | szállás | hotel | fogadó

FOLYTASD EZZEL

Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója

A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Tényleg ez a világ legjobb luxusterepjárója? Most kiderül!
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom