– Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik ilyet tesznek – mondja a polgármester.
Egy olasz város lakói panaszkodnak, hogy nem tudnak aludni, miután a turisták kérésére elcsendesítették kedvenc óratornyuk harangjait.
Az UNESCO-listán is szereplő toszkánai Pienzáról van szó, amely híres például 15. századi épületeiről, köztük a Pienza-székesegyházról és a Piccolomini-palotáról, II. Pius pápa nyári rezidenciájáról, valamint még arról, hogy Franco Zeffirelli Rómeó és Júlia című filmjéhez is vettek ott fel jeleneteket.
A város reneszánsz óratornya hosszú-hosszú évekig harminc percenként harangozott, de miután rengeteg panasz érkezett a turistáktól, hogy nem tudnak miatta aludni, a városvezetés úgy döntött, este 10 és reggel 7 óra között elhallgattatják a harangokat. A panaszok leginkább a panzióban megszálló külföldi vendégektől jöttek, különösen a nyári időszakban, amikor nagyobb valószínűséggel hagyják nyitva az ablakokat éjszakára, hogy hűvös levegőt engedjenek be a szobába.
– Több reklmációt is kaptunk – mondta Manolo Garosi, Pienza polgármestere a The Telegraphnak. – Ezek többnyire azokból az ingatlanokból érkeztek, amelyek közel vannak a fő térhez és így a harangtoronyhoz.
A lépés ugyan megnyugtatta a turistákat, ám nem minden helyi lakos örült neki.
Néhányan azzal érveltek, hogy a harangok a város fontos részét képezik, míg mások azt állították, nehezen tudnak aludni a rendszeres harangjáték nélkül, amely hozzátartozott egész eddigi életükhöz és megszokták már.
Manolo Garosi megvédte a döntést, mondván: – Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik ezt teszik. Más harangtornyos városok is ugyanígy cselekedtek.
A turisztikai kedvencnek számító Garda-tó hatóságai pedig igen komoly bírságot szabnak ki a nem megfelelő viselkedést mutató turistákkal szemben.
(Forrás: Independent, fotók: Getty Images)
alvás | panasz | harang | turisták | pienza | olaszország
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!