Sokan szenvednek a gyomorégéstől. Gyakran azt sem tudják, hogy pontosan mi okozhatja, ezért nem is nagyon tudnak vele mit kezdeni, ezért kanálszámra szedik rá a szódabikarbónát. Az alábbiakban adunk pár kevésbé ismert tippet arra, ami okozhatja a problémát.
Ételérzékenység
Kenyeret szinte mindenki eszik. A glutén- és az élesztőérzékenység is okozhat el nem múló gyomorégést. Ha semmi mástól nem hajlandó elmúlni a gyomorégésünk, akkor legyen az az első, amit megpróbálunk, hogy egy időre abbahagyjuk a gluténtartalmú és élesztővel készített pékáruk fogyasztását. Hasonló problémát még a tejtermékek is okozhatnak, habár ott általában más tünetek jelentkeznek, viszont mindannyian máshogy reagálhatunk. Tehát ez sem zárhatjuk ki ebben az esetben.
Nem bírjuk a savasságot
Van, akinek sem allergiája, sem más baja nincs szimplán csak érzékenyebb a gyomra. Ez általában személyfüggő, hiszen mindannyian máshogy reagálunk bizonyos ételekre. Ha gyakran tapasztalunk gyomorégést, akkor felejtsük el a kotyogós kávéfőző használatát, vagy erősen feltejezve igyuk belőle a kávét. A kotyogós kávéfőző ugyanis sokkal savasabb kávét produkál, mint például a kapszulás. Hasonló a helyzet akkor is, ha olyan paradicsomos ételeket eszünk, amiben nincs semmiféle tejtermék. A paradicsom megfőzve ugyanis szintén savassá válik, ahogyan például a sóska. Az ilyen savas ételeket tejszínnel habarjuk be, vagy egy minimális szódabikarbónával tompítsuk a savasságot. Akkor biztos, hogy jó lesz a gyomrunknak.
Stressz és kialvatlanság
Mindkettő emelkedett gyomorsavtermelést okoz. Pihenjünk eleget, és tanuljunk meg valamilyen relaxációs technikát. Ez utóbbi egyébként akkor sem árt, ha nincs semmi probléma a gyomrunkkal, ugyanis rengetegféle betegség melegágya lehet. Kezdjünk el mozogni, az oldja a stresszt és segít a gyomor működésének helyreállításában is.
Kerüljük a túl sok feldolgozott élelmiszert
A gyomorégés a túl sok bevitt adalékanyagtól is létrejöhet. A glutamin például köztudottan felerősíti az ízeket, és a sósat is sokkal sósabbá teszi. Emiatt a felvágottak és sok más élelmiszer sokkal erősebb fűszerezésű lesz. Az erős fűszer pedig irritálja a gyomor nyálkahártyáját, na meg a sok mesterséges adalékanyag is. Ha tehetjük, kerüljük őket és inkább készítsük el házilag az egészséges verziójukat.
(Szponzorált tartalom)
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!