A világ legelzártabb országa lassan enyhíti a világjárvány idején bevezetett korlátozásokat, és nyit a nemzetközi, egészen pontosan az orosz utazók előtt, hogy újjáéleszthesse hanyatló gazdaságát.
Pénteken kilencvenhét orosz turista érkezett Vlagyivosztokból a phenjani nemzetközi repülőtérre az Air Koryo észak-koreai légitársasággal, hogy privát városnéző és sítúrán vegyen részt. Ők az első utazók, akik a járvány óta beléphetnek az országba, és afféle tesztcsoportként is szolgálnak, akik kikövezhetik az utat más orosz turistacsoportok előtt.
A látogatók között tizenéves, profi karrierre készülő síelők és turisztikai szakemberek is vannak, de Oroszország minden részéből érkeztek érdeklődők Kalinyingrádtól Vlagyivosztokig. Van, akit az ország elzártsága vonz, míg mások egyszerűen csak szeretnének egy jót síelni a nem éppen a téli sportok paradicsomaként számon tartott országban.
A látogatók először Phenjanban indulnak városnézésre, majd az ország keleti partvidékén, Vonszan város közelében lévő, nemrég elkészült Síközpontba utaznak. Az üdülési csomag személyenként körülbelül hétszáz euróba (271 ezer forintba) kerül.
A szakembereket meglepte a döntés, hogy Észak-Korea Oroszország előtt nyitott meg először, a legtöbben arra számítottak, hogy Kínából érkeznek majd az első turisták.
Észak-Korea hivatalos turisztikai honlapjára nemrégiben promóciós videók is felkerültek, amelyek különböző látnivalókat mutatnak be, mint a Tedong folyó és a hófödte Pektu-hegy, az ország legmagasabb hegycsúcsa.
Ilyen az élet egy észak-koreai kisvárosban, ilyen pedig egy észak-koreai felhőkarcolóban.
(Forrás: DW, Euronews, képek: Getty Images)
utazók | oroszok | turisták | határok | oroszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!