Bár látszólag a mikró egy igazán egyszerűen használható konyhai eszköz, használata során érdemes néhány aranyszabályt betartanunk. Ebből kifolyóan pedig könnyen elképzelhető, hogy helytelenül használjuk.
A mikróban való ételmelegítés egyik kulcsa az egyenletes hőelosztás, melyet a só jelentősen befolyásolhat. Emögött egy kémiai reakció húzódik meg. A mikrohullámú sütő elektromágneses energiája hőt hoz létre azáltal, hogy az élelmiszerben lévő molekulákat mozgásra és gyors ütközésre kényszeríti.
A só esetében annak két alkotórésze, a nátrium és a klorid is hőenergiát hoz létre, azonban
ebben az esetben a reakció jóval hamarabb történik meg.
Ennek eredményeként a sózott ételek kívülről melegebbek lesznek, az étel belsejében esetlegesen jelen lévő kórokozók a hő hatására nem tudnak elpusztulni, így akár emésztési megbetegedéseket is okozhatnak.
Természetesen vannak ételek, amiket egyáltalán nem szabad mikrózni. Ilyen például a kenyér, ami kiszárad, de a változó víztartalmú fogásokat, így a töltött paprikát sem szerencsés mikrohullámú sütőben felmelegíteni.
A mikró okosan használva zseniális találmány. Segítségével pillanatok alatt meghámozhatóvá válik a paradicsom és elkészíthetjük vele életünk krumplipüréjét is.
(Forrás: The daily meal, fotók: Getty Images)
étel | sózás | trükk | mikró | sütő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!