Ha föld alatti élményekre gondolunk, elsőként a barlangászat jut eszünkbe, pedig rengeteg fantasztikus látnivaló rejtőzik a mélyben. Egyesek az emberi kéz alkotta csodák, másokat pedig a természet formált varázslatosra. Mutatjuk, melyek a legkülönlegesebbek.
Zipaquira székesegyháza, Kolumbia
Hihetetlen mérnöki, bányász és szobrász munkának lehetünk a szemtanúi Zipaquira-ban, ahol is egy kétszáz méteres katedrálist alakítottak ki egy sóbányában. Az elképesztően látványos tereken
kék és lila fények, apró kamrák és sejtelmes alagutak vezetnek keresztül, ahol vasárnaponként szentmisét is tartanak.
Tordai sóbánya, Románia
Erdélyi földalatti vidámparkjának is nevezik a tordai sóbányát, amely mélyen a Föld felszíne alatt terül el. Akik egy kis játékra vágynak, minigolfozhatnak, bowlingozhatnak, asztaliteniszezhetnek, sőt, még a bányatavon is csónakázhatnak.
Under, Norvégia
A norvégiai Kristiansandban található Under étterem öt és fél méterrel a vízszint alatt található, így az étterem vendégei testközelből láthatják a hatalmas üvegablakokon keresztül az Északi-tenger jeges áramlatait. A tenger viharossága ellenére az Underben kísérteties csend uralkodik –
bár az oda betérők sosem tudhatják, mi bukkan elő a mélyből.
Derinkuyu, Törökország
A törökországi Kappadókia régióban található Derinkuyu föld alatti városa több ezer éves múltra tekint vissza. A nyolc szinten kanyargó járatokból álló bonyolult rendszer legmélyebb pontján nyolcvanöt méteres. A komplexum a föld alatti életet biztosította, védelmet nyújtott a szélsőséges időjárás és a betolakodók ellen. Ma már természetesen lakatlan, de
iskolák, üzletek és templomok maradványai most is megcsodálhatók.
Ajanta-barlangok, India
A harminc barlangból álló rendszer buddhista templomokat, kolostorokat és emlékműveket rejt, melyek a Krisztus előtti első és második századból származnak. Az ősi indiai falfestészet legszebb fennmaradt remekműveiben gyönyörködhetnek az arra járók.
Thrihnukagigur, Izland
Az izlandi Thrihnukagigur alvó vulkánjának mélyébe is lesétálhatunk, hogy nem mindennapi élményben legyen részünk.
Annak ellenére, hogy a vulkán négyezer éve nem tört ki, így biztonságosan látogatható, mégis van valami hátborzongató abban, ha egyenesen a magmájába tartunk.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty, Unsplash, Under hivatalos Facebook oldala)
barlang | templom | törökország | sóbánya | izland | kolumbia
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!