Több ezer járatot kell törölni, mert nem bírja már a forgalmat az irányítórendszer Franciaországban

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Januárban és februárban több ezer járatot törölnek Párizs fő repülőterein, miközben Franciaország korszerűsíti a légiforgalmi irányító rendszereit.

Ez azért is időszerű, mert a francia irányítók még mindig az 1970-es években kifejlesztett rendszeren dolgoznak, és néha papírcsíkokkal modellezik az érkező repülőket. Bár az évek során folyamatosan korszerűsítették a rendszert, immár elkerülhetetlen a nagyjavítás a légi forgalom gyors növekedése miatt.

A rendszer közel nyolcvan százaléka frissítésre szorul, és az új szoftvert már bevezették a reims-i és aix-en-provence-i légiforgalmi irányító központokban. Azonban még tesztelni kell Franciaország legnagyobbjában, a Athis-Mons-ban, amely Párizs és Beauvais reptereit kezeli. Erre 2024 elején egy hathetes időszakban, január 9. és február 14. között kerül sor, és ha a teszteken minden jól sikerül, a szoftvert novemberben élesben is bevezetik.

Amíg a munkálatok zajlanak, a becslések szerint mintegy 16 500 járatot törölnek.

A légitársaságoknak azt tanácsolták, hogy ebben a periódusban húsz százalékkal csökkentsék a párizsi Charles de Gaulle, az Orly, a Le Bourget és a Beauvais repülőtereken megforduló járataik számát.

Az Air France néhány rövid és középtávú járatát már törölte is, az Air France-KLM csoport pedig összesen több mint 4200 gépet vett ki a menetrendből, amiről már az utasokat is tájékoztatták, más járatokat ajánlva nekik ugyanazon a napon.

Franciaországban az elmúlt időszak sem volt éppen a legnyugodtabb repülési szempontból, és az is előfordulhat, hogy a jövőben más okból is csökken majd a járatok száma.

(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)

járattörlés | reptér | Beauvais | charles de gaulle | párizs | franciaország

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom