A világsztárok étkezési, italfogyasztási, öltözködési szokásai alapvetően formálják a közízlést. Ha pedig tudjuk azt, hogy kedvenc hírességünk mit fogyaszt szívesen, mi is szeretnénk kipróbálni. Frank Sinatra-rajongóknak ilyen lehet a Rusty Nail koktél.
Akár közel száz éves a Rusty Nail
Az 1960-as években Frank Sinatra a Rat Pack vezetője volt, a színészekből és zenészekből álló csoport kicsapongó életmódjával és az alkohol iránti szenvedélyével szerzett kétes hírnevet. Sinatra és társai gyakran kortyolgatták a Rusty Nail-t. A koktél nagyszerűsége pontosan a hihetetlen egyszerűségében rejlett.
Az ital ugyanis mindössze két összetevőből áll: skót whisky-ből és Drambuie-ből.
Úgy tudni, az első ilyen ital 1942-ben készítették Theodore Andersonnak, mások szerint már 1937-ben is nagy népszerűségnek örvendett New Yorkban. Aztán ahogy jött, úgy ment is a köztudatból. Egészen az 1960-as évek elejéig mellőzték, majd a manhattani 21 Club jóvoltából ismét a figyelem középpontjába került.
Így készül a Rusty Nail
Hozzávalók:
- 4,5 centiliter skót whisky
2,5 centiliter Drambuie
Az alapanyagokat Old Fashioned pohárban jégre töltjük, majd bárkanállal megkeverjük. Kedvünk szerint narancs- vagy citromhéj-spirállal, esetleg citrusszelettel díszítjük.
(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)
ital | koktél | frank sinatra | whisky | alkohol
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!