Három elképesztő jachtot mutatunk be, melyek mindegyike maga az úszó tökély, a méltóságteljes elegancia. Az egyiken még vízesés is található.
Pura
Az ismert holland hajóépítő, a Royal Huisman egyesítve erőit a Frers Designnal, személyre szabható jachtot alkotott.
Ez lett a Pura, amelynek kezdeti modelljeit nyolcvan százalékban a gyártó rakja össze, a maradék húsz százalékot pedig a vásárló kívánságai szerint alakítják.
Természetesen a munka oroszlánrészét mérnökök végzik, tehát a szuperhajó hidraulikájától kezdve az operációs rendszerén át a gerincig minden a szakemberek kezei alól kerül ki, a majdani boldog jachttulajdonos a hajótest és a fedélzet formájának alakításába szólhat bele, az enteriőrrel egyetemben.
A hajók harmincnyolctól negyvenhárom méterig terjedő hosszúságú változatban kérhetőek, az egyedi belső kialakítás pedig háromféle hangulatvariánst ad: a hagyományos vonalak kedvelőinek marad a klasszikus dizájn, az újszerű formák hívei megkapják a modern variációt, míg a múltban romantikázók a retrohajón idézhetik fel az emlékeiket.
Columbus Classic
A százhúsz méteres csodajármű fedélzetén tizenkét luxuskabint alakítanak ki, így huszonkét vendéget – plusz persze a legénység tagjait – lehet kényelmesen elszállásolni.
A kétszázhatvan négyzetméteres tulajdonosi lakosztályban a lélegzetelállító kilátást biztosító hálószobán és fürdőn kívül külön szépség- és masszázsszoba, pezsgőfürdő, gardrób és iroda is található.
Persze nem lenne teljes a felszereltség, ha a hajón nem kapna helyet egy komplett edzőteremmel és gyógyfürdőrészleggel felszerelt beach club. Mindezeken kívül természetesen gondosan kialakított napozóteraszok és beltéri, valamint kültéri társalgók is találhatóak jachton.
A Columbus Classic névre keresztelt gigajacht legkülönlegesebb eleme azonban mégiscsak az a vízesés, amely a középső szinten található üvegfenekű medencéből zuhog át egy kisebb medencébe.
Valahogy így lehet igazán különleges látványelemet teremteni egy luxusjacht fedélzetén.
Lexus LY 650
A legmagasabb szintű életstílus álomszerű vízióját keltették életre, ahol a jacht a tengereken képviseli a Lexus mobilitását. Ez lett az LY 650 nevű látványos és abszolút előkelő hajó, egy igazi nagypályás darab, lekerekített vonalakkal és elegáns megjelenéssel, valamint lehengerlő csúcsteljesítménnyel. Nevében a 650-es szám a méretére utal (hatvanöt láb hosszú, vagyis nagyjából húsz méter), tehát egy igencsak tekintélyes járművet engedtek vízre.
Az olasz Nuvolari Lenard jachtdizájnstúdió is részt vállalt a tervezésben, melynek lényege az volt, hogy kényelmesen úszó, modern formavilágú, nyugodt hajót alkossanak, és közben megőrizzék a japán minimalizmus stílusjegyeit, illetve a Lexus szellemiségét. Mindkettő sikerült, utóbbival kapcsolatban elég ránézni a hajó orrára és oldalsó ablakaira, vagy a szellőzőnyílás fémbetéteire, és máris elkaphatjuk a Lexus-hangulatot.
Az enteriőrre a fényűző anyaghasználat jellemző, ami ezen a szinten azért már az elvárható kategória. Odabent nyugtató, meleg színek, harmonikus és modern dizájn felel a minőségérzetért. A szalon jelenti a központi teret, melyben a kormányállás mellett kanapé és egy ívelt úlőgarnitúra kapott még helyet, alatta pedig összesen három, külön fürdőszobás, elegáns lakosztályt rendeztek be.
(Fotó: discoverpura.com, Columbus Yachts, Carscoops)
hajó | luxus | nagy sztori | Columbus Classic | jachtRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!