Egy volt légiutas-kísérő osztotta meg a tapasztalatait azzal kapcsolatban, hogy a repülőútra készülődve, illetve a terminálon vagy a fedélzeten milyen hibákba szoktunk leggyakrabban belefutni és hogyan kerülhető el a felesleges pénzkiadás. Néhány dolog elég meglepő lehet.
Palackozott víz vásárlása
Bár folyadékot nem lehet átvinni a biztonsági ellenőrzésen, üres palackot vagy kulacsot viszont igen. A legtöbb repülőtér tele van ingyenes ivókutakkal, illetve sok helyen egy speciális pumpa is elérhető a palackok gyors újratöltéséhez.
Ahhoz pedig, hogy aztán a kulacs a repülés alatt is tele legyen, csak a légiutas-kísérőt kell megkérni, hogy töltse újra.
Áthelyezésre várni
A Business Insider szerint a turistaosztályról business osztályra való átváltás gyakran "drasztikusan" olcsóbb lehet a repülőtérre érkezéskor.
Sokszor, ha a repülőgép viszonylag üres, vagy ha az utasnak hűségprogramja van a légitársaságnál, a beszállókapuknál felár nélkül átminősíthetik business osztályra. De még ha fizetni is kell érte, akkor is sokkal olcsóbb így, mintha online vásárolnánk.
Duty free-ajánlatok
A repülőtér vámmentes zónája az akciós dolgokra vadászók paradicsoma.
És valóban, ezek az üzletek a kedvezményes áron kapható termékeikről ismertek, ám az ajánlatok nem mindig olyan ellenállhatatlanok, mint amilyennek látszanak.
Gyakran sokkal jobb akciókat találni az interneten.
Fedélzeti vásárlás
Még a rövid távú járatokon is van lehetőség élelmiszert, italokat, édességet és egyebeket venni, de ne hagyjuk magunkat becsapni.
A snackek gyakran túlárazottak és kicsik.
Drága pénzváltás
Megfigyelhető, hogy a reptéri pénzváltóknál gyakran hosszú sorok állnak, a váltás pedig általában elég drága.
A legtöbb bankban vagy bevásárlóközpontban stabilabb árfolyamokkal dolgozó valutaváltó működik és még az is jobban megéri, ha a célállomáson taxiba pattanunk és elvitetjük magunkat egy helyi pénzintézetbe vagy pénzváltóhoz.
Étel a gépre
Gyakori tévhit, hogy nem lehet átvinni az ételt a biztonsági ellenőrzésen.
De amíg az étel szilárd állapotú, addig nem lehet vele probléma.
Mindannyian ismerjük a repülésre érvényes nyilvánvaló normákat, azaz például ne dohányozzunk a fedélzeten, ne rúgjunk be és ne viselkedjünk gorombán. Jess Bohorquez utazási szakértő szerint azonban vannak még bizonyos etikettszabályok, amelyeket mindenkinek be kellene tartania.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
repülés | tipp | hiba | utazás | légiutas-kísérő | leggyakoribb
Így fordulhat elő, hogy Írországban van egy amerikai határ
Először utazol egyedül? Itt van 5 hasznos tanács, hogy a legtöbbet hozd ki belőle

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!