Egy volt légiutas-kísérő osztotta meg a tapasztalatait azzal kapcsolatban, hogy a repülőútra készülődve, illetve a terminálon vagy a fedélzeten milyen hibákba szoktunk leggyakrabban belefutni és hogyan kerülhető el a felesleges pénzkiadás. Néhány dolog elég meglepő lehet.
Palackozott víz vásárlása
Bár folyadékot nem lehet átvinni a biztonsági ellenőrzésen, üres palackot vagy kulacsot viszont igen. A legtöbb repülőtér tele van ingyenes ivókutakkal, illetve sok helyen egy speciális pumpa is elérhető a palackok gyors újratöltéséhez.
Ahhoz pedig, hogy aztán a kulacs a repülés alatt is tele legyen, csak a légiutas-kísérőt kell megkérni, hogy töltse újra.
Áthelyezésre várni
A Business Insider szerint a turistaosztályról business osztályra való átváltás gyakran "drasztikusan" olcsóbb lehet a repülőtérre érkezéskor.
Sokszor, ha a repülőgép viszonylag üres, vagy ha az utasnak hűségprogramja van a légitársaságnál, a beszállókapuknál felár nélkül átminősíthetik business osztályra. De még ha fizetni is kell érte, akkor is sokkal olcsóbb így, mintha online vásárolnánk.
Duty free-ajánlatok
A repülőtér vámmentes zónája az akciós dolgokra vadászók paradicsoma.
És valóban, ezek az üzletek a kedvezményes áron kapható termékeikről ismertek, ám az ajánlatok nem mindig olyan ellenállhatatlanok, mint amilyennek látszanak.
Gyakran sokkal jobb akciókat találni az interneten.
Fedélzeti vásárlás
Még a rövid távú járatokon is van lehetőség élelmiszert, italokat, édességet és egyebeket venni, de ne hagyjuk magunkat becsapni.
A snackek gyakran túlárazottak és kicsik.
Drága pénzváltás
Megfigyelhető, hogy a reptéri pénzváltóknál gyakran hosszú sorok állnak, a váltás pedig általában elég drága.
A legtöbb bankban vagy bevásárlóközpontban stabilabb árfolyamokkal dolgozó valutaváltó működik és még az is jobban megéri, ha a célállomáson taxiba pattanunk és elvitetjük magunkat egy helyi pénzintézetbe vagy pénzváltóhoz.
Étel a gépre
Gyakori tévhit, hogy nem lehet átvinni az ételt a biztonsági ellenőrzésen.
De amíg az étel szilárd állapotú, addig nem lehet vele probléma.
Mindannyian ismerjük a repülésre érvényes nyilvánvaló normákat, azaz például ne dohányozzunk a fedélzeten, ne rúgjunk be és ne viselkedjünk gorombán. Jess Bohorquez utazási szakértő szerint azonban vannak még bizonyos etikettszabályok, amelyeket mindenkinek be kellene tartania.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
repülőtér | gyakori | utazás | hiba | reptér
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!