Íme a Casa Burés, ez a fantasztikus barcelonai apartman, amelyet úgy rendeztek be visszafogottan kortárs hangulatban, hogy a hangsúly megmaradt az eredeti épület ámulatba ejtő vonalain.
A Vilablanch által tervezett modern otthon küldetése szerint nem száll versenybe az eredeti stílusjegyekkel, és nem is próbálja lemásolni azokat.
Magát a hatemeletes épületet a 20. század elején a spanyol Francesc Berenguer i Mestres tervezte. Nevét első tulajdonosáról, a textiliparban utazó üzletemberről, Francesc Burésről kapta. A ház állapota annak ellenére folyamatosan romlott, hogy 1979-ben védett státuszba került, de aztán a Vilablanch a helyi TDB Arquitecturával együttműködve belevágott a ráncfelvarrásba, és újrahúzta az épület valamennyi helyiségét.
A stúdió hatalmas munkát végzett: az épület mind a huszonhat lakását felújította, legyen szó az óriási méretű életterekről, a mennyezeti freskókról, vagy a kisebb szobákról.
Elegáns és kifinomult belsőépítészeti megoldásokat választottak, melyek kiemelik a – finom, nyugodt és kevésbé giccsesnek mondható – dekorációs elemek értékeit, és amelyek így a modernizmus történetének részét képezik.
Kiemelkedő a díszes mennyezettel és mozaikpadlóval megfestett palota apartmanja, amely Burés korábbi otthonára emlékeztet. Ha már Burés: a korábbi tulajdonos által egykoron gyártásra használt földszintjét erősen ipari beütésű loftlakássá alakították át.
Az indusztriál hatások a hatalmas étkezőben is megfigyelhetők, ahol betonpadlót és téglafalat használtak. A szobákat egyébként hosszú folyosók kötik össze ólomüveg ablakokkal és mennyezetfreskókkal, valamint aranyozott panelekkel. Világosabb színű, egyszerű kanapékat és bársonyfoteleket választottak hozzájuk.
A barcelonai történelmi hagyományokat megőrző épületben összesen öt penthouse és tizenhat hagyományos lakás kapott helyet.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Dezeen)
indusztriál | hagyomány | épület | barcelona | penthouse | otthon
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!