Mivel a világ jelentős része lakat alatt van, a turizmus körül még mindig kérdőjelek keringenek. Senki sem tudja megjósolni, pontosan mikor lesz vége a világjárványnak, és milyen hatással lesz a Covid–19 az életünkre. Az biztosnak tűnik, hogy a rengeteg bizonytalansági tényező miatt az utazás adta totális szabadságnak vége. A luxusutak szakértőjeként ismert Sabi Phagura gondolataira támaszkodva megpróbáljuk körbejárni, milyen változásokra lehet számítani a közeljövőben.
Céltudatos pihenés
Régebben könnyen elcsábultunk néhány szépen filterezett Instagram-kép vagy vonzó hotelszoba fotója láttán. Ez most megváltozhat, és a fókuszba kerülhet a céltudatosság.
Az emberek többet akarnak majd kihozni egy-egy vakációból; megtanulnak új dolgokat, illetve több időt szánnak a hobbijukra, amikor ki akarnak szakadni a mindennapok mókuskerekéből. A nehéz időkben egymás segítése is fontos lesz, ezért a helyi kezdeményezések és közösségek támogatása felértékelődik.
Maradj otthon!
A belföldi tripek népszerűsége várhatóan tovább növekszik, különösen akkor, ha érvényben maradnak a különféle utazási korlátozások és karanténszabályok. Ugye hasonlót már átéltünk az elmúlt hónapokban, amikor egy rövid kiruccanás is felüdülésként hatott.
Nem kell tehát messzire menni vagy repülőre ülni ahhoz, hogy feltöltődjünk energiával, ugyanolyan élményeket adhat hétvégi kirándulás is a közelben.
Aktív pihenés
Valljuk be, egészségünk megőrzése még soha nem tűnt ilyen fontosnak, mint manapság.
Ebből következik, hogy sokan keresik majd azokat a kikapcsolódási lehetőségeket, melyek az egészségmegőrzésben is segítenek, legyen szó gyógyfürdőkről, vagy aktivitást igénylő programokról.
Azok a helyek lesznek kelendőek, melyek a fizikai és mentális újratöltésből egyaránt kiveszik a részüket.
Jobb a békesség
A közismert okok miatt igyekszünk kerülni a zsúfolt és zárt helyeket a mindennapokban, értelemszerűen egy kiruccanáskor is a csendet, a nyugalmat és végső soron az elszigeteltséget keressük már.
Szorosabb kapcsolatot fogunk kialakítani a természettel, ahol élvezzük a digitális detox előnyeit.
Higiénia mindenek felett
Mindannyiunk életének része lett a maszk és a kézfertőtlenítő, melyek nélkül még a boltba sem indulunk (indulhatunk?) már el. Természetesen a higiéniához és a tisztasághoz való ragaszkodás egy utazás során is alapvetés lesz.
A hajókon, repülőgépeken és a vonatokon mindent megtesznek a biztonságos körülmények megteremtésében a kihelyezett fertőtlenítőktől kezdve egészen az arcpajzsban dolgozó személyzetig, egyes csúcskategóriás szállodákban pedig már az érintésmentességre törekedve próbálják elérni, hogy a vendég semmilyen felülettel ne érintkezzen feleslegesen. Ez a – nem is annyira távoli – jövő.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: EuroNews, fotók: Pixabay)
jövő | utazás | jóslás | luxus | koronavírus
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!