Némi túlzással persze.
Sajnos számos úti cél túlzsúfoltsággal küzdött idén nyáron. Európa legszebb falujában „izzadt szardíniának” érezték magukat az emberek, jó pár helyen hatalmas tömeggel szembesültek. Többen drasztikus intézkedéseket hoztak a turisták számának csökkentése érdekében, Hallstattban például tüntettek a turisták ellen, Velencében pedig új adót vetettek ki.
Bár a tömeg elkerülhetetlen a kontinens legnépszerűbb látnivalóinál, mégis találni olyat, ahol szinte magányosan lehet turistáskodni. Liechtenstein ilyen.
A járvány előtti csúcsévben például mindössze 99 ezer turistát fogadott.
Az apró Liechtenstein Svájc és Ausztria közé ékelődik, a Rajna fölé meredeken emelkedő hegyvonulatok között található. A világ egyik legkisebb és leggazdagabb országa valódi tündérmese – egy kastélyokkal megrajzolt hegyvidéki fejedelemség, mélyen az Alpokba ágyazva. Európa negyedik legkisebb országának történelméről a Nemzeti Múzeumban lehet a legtöbbet megtudni.
Érdekesség, hogy Liechtensteinnek nincs önálló repülőtere, saját síközpontja viszont van. Malbun a legtisztább helyek egyike a világon, ahol majdnem minden olyan, mint egy filmben. A liechtensteini hercegség a téli sportok paradicsomaként ismert, de a túrázók is találnak bőven útvonalakat a bájos falvak között, míg a városban csatangolni szeretőknek a főváros ajánlott.
Vaduz világ egyik legbékésebb fővárosa. Nincsenek modern felhőkarcolói vagy autókkal zsúfolt utcái, sokkal inkább régi házaival és a távolban megbúvó fenséges hegyeivel nyűgözi le az újonnan érkezőt.
Könnyen elérhetőek Liechtenstein főbb látnivalói, úgymint a történelmi Rathaus városháza, a parlament a Rajna partján, a Szent Florin templom és a vaduzi kastély.
A borkedvelőknek érdemes ellátogatniuk a liechtensteini herceg borászatába, ahol a szőlőültetvényeken lehet nagy sétákat tenni és persze borkóstolókat is tartanak. Marie hercegnő konkrétan képzett sommelier, és a pincészetben tett túra során megízlelhetők kedvenc borai is.
Mivel Liechtensteinnek nincs repülőtere, a svájci Zürichből a legegyszerűbb eljutni az apró országba. Alig több mint egy óra autóút a két ország között. de Bázelből is egyszerű az eljutás.
Tavaly hatalmas siker övezte a Four Seasons által szervezett autós élménytúrát, ami Toszkánán vezetetett keresztül. A híres szállodai csoport most úgy döntött, két hasonló útvonallal örvendezteti meg a luxusutazókat és a sportautók szerelmeseit.
(Forrás: Express, Livingnomads, fotók: Getty Images)
tömeg | nincs | liechtenstein | apró | utazásRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!